Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

USA: Prezydencki samolot nie mógł lądować

0
Podziel się:

Michelle Obama nie wysiadła w bazie Andrews pod Waszyngtonem z powodu błędu kontrolera.

USA: Prezydencki samolot nie mógł lądować
(boeingdreamscape/CC/Flickr)

Samolot z małżonką prezydenta Obamy, Michelle, został zmuszony do rezygnacji z lądowania w bazie lotniczej Andrews pod Waszyngtonem ponieważ znalazł się w zbyt bliskiej odległości od innej maszyny - poinformowała Federalna Administracja Lotnictwa (FAA).

Przedstawiciel FAA poinformował, że samolot z Michelle Obamą znalazł się podczas podchodzenia do lądowania w odległości 3 mil od wojskowego samolotu transportowego, podczas gdy przepisy wymagają zachowania minimalnej odległości 5 mil. Dodał, że _ samoloty nie były nigdy zagrożone _ i oba bezpiecznie wylądowały.

Był to jednak najwidoczniej błąd kontrolera ruchu lotniczego, co ponownie postawiło FAA w kłopotliwej sytuacji. Opinię publiczną zbulwersowały ujawnione niedawno przypadki zawieszenia dziewięciu kontrolerów lotniczych w różnych częściach kraju, którzy dopuścili się rażących zaniedbań.

Zobacz także: ZOBACZ MATERIAŁ AGENCJI ASSOCIATED PRESS:

Pięciu z nich spało podczas pracy a jeden oglądał film na wideo. W zeszłym tygodniu podał się do dymisji szef amerykańskiego systemu kontroli ruchu lotniczego.

Czytaj w Money.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)