Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Uwięzieni ludzie. Nowy Jork sparaliżowany

0
Podziel się:

Samoloty już latają, ale miasto nie może dojść do siebie po śnieżycach.

Uwięzieni ludzie. Nowy Jork sparaliżowany
(PAP/EPA)

Po przejściu burzy śnieżnej Nowy Jork nadal zmaga się z zakłóceniami w ruchu lotniczym i na nieprzejezdnych ulicach, gdzie oprócz śniegu zalegają uwięzione w nim karetki i autobusy.

Trzy nowojorskie lotniska - Johna F. Kennedy'ego, Newark Liberty i LaGuardia - wznowiły funkcjonowanie w poniedziałek wieczorem, po 24-godzinnej przerwie. Jednak ich przedstawiciele już ostrzegają, że przebukowanie wszystkich zaległych lotów może potrwać aż do Sylwestra.

Amerykańskie media donoszą o przypadkach, gdy pasażerom kazano czekać w samolocie lub na płycie lotniska nawet po kilka godzin.

Od niedzieli na wszystkich lotniskach odwołano ponad 5 tysięcy lotów, w tym tylko we wtorek - tysiąc.

Na nieprzejezdnych ulicach utknęły setki autobusów miejskich i dziesiątki karetek. Tymczasem według władz miasta uprzątnięcie 50-centymetrowej warstwy śniegu z jezdni przeciągnie się.

W obliczu kryzysowej sytuacji miasto zwróciło się do prywatnych firm o pomoc w odśnieżaniu ulic i przekształciło część własnej floty samochodowej, np. ciężarówki używane przy usuwaniu graffiti, w prowizoryczne pługi.

W poniedziałek rano Wschodnie Wybrzeże USA znalazło się pod grubą warstwą białego puchu, w niektórych miejscach wysoką na ponad 70 cm. W rezultacie w całym tym regionie zapanował komunikacyjny chaos.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/230/t127462.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/zima;nadal;paralizuje;europejskie;lotniska,222,0,744414.html) Zima nadal paraliżuje europejskie lotniska Tysiące odwołanych lotów, pasażerowie koczujący na lotniskach to efekt mrozów i śnieżyc.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/6/t87558.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/zasypany;bornholm;dunczycy;blagaja;o;pomoc,178,0,744370.html) Zasypany Bornholm. Duńczycy błagają o pomoc Mieszkańcom wyspy na Bałtyku dają się we znaki braki lekarstw i opału.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/175/t127407.jpg ) ] (http://wakacje.money.pl/wiadomosci/artykul/bunt;pasazerow;na;moskiewskim;lotnisku,250,0,744186.html) Bunt pasażerów na moskiewskim lotnisku Zdesperowani podróżni w proteście zablokowali strefę kontroli bezpieczeństwa.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)