Notowania

kościół
25.07.2012 17:21

W Austrii Kościół reklamuje się na bilboardach

Zabiegając o poprawę swego wizerunku i nowy narybek, Kościół katolicki w Austrii sięgnął po metody stosowane w kampaniach wyborczych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter)

*Zabiegając o poprawę swego wizerunku i nowy narybek, Kościół katolicki w Austrii sięgnął po metody stosowane dotychczas w kampaniach wyborczych. W diecezji St. Poelten zawisło blisko 300 billboardów z portretami osób zaangażowanych w działalność Kościoła. *

_ - Plakaty pokazują realnych ludzi, którzy z radością angażują się w działalność Kościoła i są gotowi pokazać swoją twarz _ - powiedział podczas prezentacji plakatów Klaus Kueng, biskup diecezji znajdującej się na terenie największego austriackiego kraju związkowego Dolna Austria.

Jak podkreślił, deklaracje osób uczestniczących w akcji świadczą o tym, że _ praca na rzecz Kościoła jest fascynująca _. Przyznał równocześnie, że Kościół ciągle jeszcze _ nie wyszedł z głębokiego kryzysu _. O rozpoczętej w połowie lipca a zaplanowanej do połowy sierpnia akcji plakatowej informują austriackie media.

Na motto akcji wybrano hasło _ Misja - kto wszystko daje, ten dostanie jeszcze więcej _. Na plakacie z duchownymi pokazano księdza, studenta seminarium duchowego, zakonnika, siostrę zakonną oraz diakona. Na plakacie z osobami świeckimi widoczni są między innymi nauczycielka religii, wychowawca pracujący z młodzieżą i kościelny muzyk.

Diecezjalna strona internetowa umożliwia zainteresowanym uzyskanie bardziej szczegółowych informacji o przedstawianych osobach i ich działalności a także nawiązanie z nimi kontaktu. Jedna z uczestniczek kampanii, siostra zakonna Michaela Gehart, będzie prowadziła bloga.

Kościół katolicki w Austrii przeżywa ciężkie chwile. W 2010 roku wystąpiło z niego 80 tysięcy osób, najwięcej w skali roku od końca II wojny światowej. Agencja AP zwraca uwagę, że chociaż Austria pozostaje krajem katolickim, a 64 procent mieszkańców deklaruje przynależność do Kościoła katolickiego, to liczba wiernych zmniejszyła się od 1960 roku o 13 procent. Liczba księży spadła w tym samym okresie aż o 26 procent. Przeważająca większość duchownych ma więcej niż 60 lat, ich następców nie widać - czytamy w AP.

Ówczesny papież Jan Paweł II w 2004 roku mianował Klausa Kuenga biskupem St.Poelten w celu uzdrowienia sytuacji po skandalu obyczajowym w tamtejszym seminarium duchownym. Koszt kampanii reklamowej - 400 tysięcy euro - pokryją w całości sponsorzy, w tym austriackie banki.

Czytaj więcej w Money.pl
Ten rytuał to "mroczny relikt dawnych czasów" -_ Katolicki akt apostazji przypomina średniowieczne praktyki wykluczenia ze społeczności ludzkiej. W oczach Kościoła człowiek, który go dokonał, umarł _- opisuje historyk religii prof. Zbigniew Mikołejko.
Pierwszy taki wyrok w kościele. Za co? Na karę do 6 lat więzienia skazał we wtorek sąd w Filadelfii miejscowego prałata katolickiego Williama Lynna.
Zobacz, co dziś dzieci dostają na komunię Na większości imprez nie było alkoholu.
Tagi: kościół, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz