Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

W Marsylii śmieciarki przez 14 dni nie wywoziły śmieci

0
Podziel się

Zwały śmieci, nagromadziły się przez strajk pracowników zakładów oczyszczania miasta.

W Marsylii śmieciarki przez 14 dni nie wywoziły śmieci
(pillbet/CC/Flickr)
bEiLZoBN

*W największym mieście na południu Francji aż przez 14 dni śmieciarki nie wywoziły odpadków z powodu protestu pracowników przeciw reformie emerytalnej. *W śródziemnomorskiej metropolii trwa wielkie sprzątanie, które zakończy się dopiero w przyszłym tygodniu.

Strajk pracowników zakładów oczyszczania miasta zakończył się we wtorek, ale usuwanie jego skutków potrwa co najmniej tydzień. Według mediów, w ciągu dwóch tygodni nagromadziło się 10 tysięcy ton śmieci. W niektórych miejscach zwały nieczystości blokują całe ulice i chodniki miasta, a porywane przez wiatr odpadki unoszą się w powietrzu.

Mieszkańcy Marsylii skarżą się na odór w mieście oraz plagę szczurów i karaluchów. Z powodu alarmującej sytuacji sanitarnej już w ubiegłym tygodniu władze miasta zmobilizowały wyjątkowo służby mundurowe, w tym wojsko i strażaków.

bEiLZoBP

_ Wielkie sprzątanie _ napotyka nowe problemy, gdyż w środę rano, już po zakończeniu strajku służb oczyszczania, 150 związkowców zablokowała spalarnię śmieci w tym mieście.

Liczne protesty przeciw reformie emerytalnej bardzo utrudniają ostatnio życie w Marsylii, nazywanej przez prasę _ bastionem kontestacji _.

Od blisko miesiąca trwa strajk obsługi portu w pobliżu Marsylii, gdzie protestujący blokują statki z surową ropą i produktami petrochemicznymi. Z tego powodu kilkadziesiąt tankowców czeka wciąż na rozładunek na redzie w okolicy portu. Tamtejsi związkowcy sprzeciwiają się nie tylko reformie emerytalnej, ale także zapowiadanej we Francji reformie sposobu zarządzania portami.

Mer Marsylii Jean-Claude Gaudin z ramienia rządzącej centroprawicy - UMP, oskarżył w środę związkowców o to, że - jak to ujął - traktują mieszkańców miasta niczym swoich _ zakładników _. - _ Związkowcy całkowicie zablokowali miasto. I niech nikt mi nie mówi, że mam to akceptować _ - oburzał się Gaudin przed mikrofonami radia France Info. Atakował też działaczy związkowych za _ zaślepienie _.

bEiLZoBV
Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/255/t113663.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/cala;francja;sparalizowana;przez;strajki,43,0,694315.html) Cała Francja sparaliżowana przez strajki Mimo tego prezydent Nicolas Sarkozy nie zamierza wycofać się z reformy emerytalnej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/131/t114051.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/francuzi;maja;dosc;strajkow,87,0,697943.html) Francuzi mają dość strajków Większość Francuzów chce zakończenia strajków związanych z reformą emerytalną.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/122/t113786.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/strajki;kosztuja;francje;nawet;400;mln;euro;dziennie,106,0,698730.html) Strajki kosztują Francję nawet 400 mln euro dziennie Kraj paraliżują protesty przeciw reformie emerytalnej.
bEiLZoCq
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)