Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

W południowym Meksyku wystąpiło trzęsienie ziemi

0
Podziel się:

Nie ma informacji o ofiarach bądź poważnych zniszczeniach.

W południowym Meksyku wystąpiło trzęsienie ziemi
(CC/wikipedia.org)

Trzęsienie ziemi miało siłę 7,5. Nie ma informacji o ofiarach bądź poważnych zniszczeniach. Służby geologiczne nie wydały ostrzeżenia przed tsunami. W stolicy zatrzęsły się budynki, były przerwy w dostawach prądu.

Epicentrum wstrząsu znajdowało się w pobliżu miasteczka Tecpan de Galeana w stanie Guerrero, 265 km na południe od stolicy, niedaleko od słynnego kurortu Acapulco, dokąd wiele osób wyjechało na świąteczny weekend. Hipocentrum było na głębokości 49 km.

Szef meksykańskich rządowych służb ratunkowych Luis Felipe Puente poinformował na Twitterze, że nie ma na razie doniesień o poważnych zniszczeniach.

Mieszkańcy stolicy, gdzie zatrzęsły się budynki i popękały mury, byli przerażeni tym najsilniejszym od wielu lat wstrząsem - podaje Reuters. Trzęsienie spowodowało przerwy w dostawach prądu i zniszczyło wiele witryn sklepowych - pisze AFP.

W 1985 roku trzęsienie ziemi o sile 8,1 spowodowało śmierć ponad 6 tys. osób oraz poważne zniszczenia w stolicy, choć jego epicentrum znajdowało się w odległości 400 km od miasta, na wybrzeżu Pacyfiku.

Czytaj więcej w Money.pl
Trzęsienie ziemi przy granicy Meksyku Centrum wstrząsów znajdowało się blisko 70 kilometrów pod powierzchnią ziemi.
Trzęsienie ziemi w Japonii. Będzie tsunami? Trzęsienie ziemi nastąpiło o godz. 12.29 (5.29 czasu polskiego). Wstrząsy odczuwalne były również w prefekturach Fukushima i Iwate.
Skażona woda z Fukushimy dotrze do oceanu? Poziom skażonych, radioaktywnych wód gruntowych wokół zniszczonej w 2011 r. przez trzęsienie ziemi i tsunami elektrowni jądrowej Fukushima I przekroczył specjalną barierę ochronną.
W Meksyku zatrzęsła się ziemia. Nie ma ofiar W niektórych rejonach stolicy kraju, Meksyku, zabrakło prądu. Ewakuowano klientów niektórych barów i restauracji.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)