Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Walki plemienne w Kongu. Są liczne ofiary

0
Podziel się:

Walki Czystki etniczne w Demokratycznej Republice Konga. W ataku na wieś Mutarule w prowincji Kiwu Południowe zginęło 37 osób.

Walki plemienne w Kongu. Są liczne ofiary
(PAP/ EPA)

Czystki etniczne w Demokratycznej Republice Konga. W ataku na wieś Mutarule w prowincji Kiwu Południowe zginęło 37 osób. Doniesienia potwierdził gubernator Marcellin Cishambo.

Ofiary to mężczyźni, kobiety i dzieci. Zginęli od kul, uderzeń i płomieni. Część ciał odnaleziono w wiejskim kościele. Minister spraw wewnętrznych prowincji Jean-Julien Miruho powiedział, że powodem mordu była kradzież bydła.

Czytaj więcej w Money.pl
Znów niespokojnie w Iraku. Tragiczny bilans Znów niespokojnie w Iraku. W ciągu dwóch dni walk między siłami bezpieczeństwa a rebeliantami w Mosulu na północy kraju zginęło 59 osób - 21 policjantów i 38 bojowników. Walki rozpoczęły się wczoraj rano.
Krwawe walki między rebeliantami w Syrii Walki między bojownikami radykalnej organizacji Islamskie Państwo Iraku i Lewantu oraz innymi islamistycznymi brygadami rebelianckimi pochłonęły juz blisko 700 ofiar.
Setki ofiar po starciach w Sudanie Szef misji pokojowych ONZ wyjaśnił, że informacje te pochodzą ze szpitali w Dżubie, ale na razie nie jest w stanie potwierdzić tego bilansu, gdyż wczoraj wybuchły kolejne starcia.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)