Notowania

walki w syrii
08.06.2013 20:56

Walki w Syrii. Ludność pozbawiona pomocy?

Największy od początku syryjskiego powstania sukces armii rządowej wspieranej przez Hezbollah sprawił, że tamtejsza ludność znalazła się w dramatycznej sytuacji - sygnalizuje opozycja.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Polaris/East News)

Największy od początku syryjskiego powstania sukces armii rządowej wspieranej przez Hezbollah, jakim było odbicie 5 czerwca z rąk rebeliantów miasta Al-Kusajr sprawił, że tamtejsza ludność znalazła się w dramatycznej sytuacji - sygnalizuje opozycja.

Syryjska Koalicja Narodowa, główny syryjski sojusz opozycyjny, zaapelował dzisiaj do społeczności międzynarodowej o wypełnienie wezwania Rady Bezpieczeństwa ONZ do udzielenia pilnej pomocy humanitarnej ludności Al-Kusajr i całego rejonu, w którym toczyły się przez kilka tygodni krwawe walki.

Rada wystąpiła również do ONZ, aby wezwała _ siły inwazyjne _, jak określa wojsko syryjskie i bojowników Hezbollahu, do wycofania się z korytarzy humanitarnych, którymi międzynarodowa pomoc mogłaby dotrzeć _ niezwłocznie i bez przeszkód _ do ludności.

Zacięte walki w syryjskim mieście Aleppo

  • fot: PAP/EPA
  • fot: PAP/EPA
  • fot: PAP/EPA
  • fot: PAP/EPA [ ( http://static1.money.pl/i/glass.gif ) ] zobacz całą galerię(http://manager.money.pl/galerie/zaciete-walki-w-syryjskim-miescie-aleppo-g473216.html) Piętnastu członków Rady Bezpieczeństwa wyraziło wczoraj we wspólnej deklaracji _ głębokie zaniepokojenie z powodu następstw intensywnych walk w rejonie Al-Kusajr. _ Dziesiątki, jak podają agencje, rannych powstańców syryjskich zdołano ewakuować podczas walk o Al-Kusajr do sąsiedniego Libanu i przebywają oni w miejscowości Arsal, zamieszkanej głównie przez sunnitów, którzy sprzyjają Syryjczykom walczącym przeciwko reżimowi Baszara el-Asada.

Około trzydziestu syryjskich powstańców zostało przetransportowanych przez libański Czerwony Krzyż do miejscowości w Dolinie Bekaa niekontrolowanych przez libański szyicki Hezbollah, który w ofensywie przeciwko Al-Kusajr wspierał syryjską armię.

Czytaj więcej w Money.pl
Okrążyli 50 tys. ludzi. Ilu z nich zginie dziś? Regularna syryjska armia jest wspierana w Al-Kusajr przez bojowników Hezbollahu.
Oto reakcja Rosji na żądania syryjskiej opozycji Siergiej Ławrow powiedział, że ważne jest, aby przedstawiciele syryjskiej opozycji bez wstępnych warunków wzięli udział w międzynarodowej konferencji.
Stany Zjednoczone bliskie przełomowej decyzji Zdaniem dziennika _ Washington Post _ Barack Obama podejmie ją w ciągu kilku tygodni.
Tagi: walki w syrii, syria, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz