Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Węgrzy osądzą grupę ekstremistów

0
Podziel się

Przed sądem stanie 17 zamachowców, którzy atakowali węgierskich parlamentarzystów.

Węgrzy osądzą grupę ekstremistów
(tm-tm/CC/Flickr)
bEpyshat

Proces przeciwko 17 członkom ekstremistycznej grupy Hunnia rozpoczął się dziś przed sądem w Budapeszcie. Oskarżonym zarzuca się m.in. _ akty terrorystyczne _ przeciwko parlamentarzystom.

Gyoergya Budahazyego i 16 jego wspólników oskarżono o _ akty terrorystyczne i świadome spowodowanie obrażeń działa _ - napisał sąd w komunikacie opublikowanym w internecie. Według sądu _ Budahazy kierował grupą, której celem było wpłynięcie na decyzje parlamentu poprzez atakowanie deputowanych _.

W akcie oskarżenia napisano, że podsądni w grudniu 2007 r. zaatakowali przy użyciu broni palnej i koktajli Mołotowa domy socjalistycznych i liberalnych deputowanych, byłego ministra edukacji Istvana Hillera i byłego ministra gospodarki Janosa Koki, a w lutym 2008 r. przeprowadzili podobne ataki na innych deputowanych.

bEpyshav

Oskarżonym, którzy cieszą się poparciem skrajnie prawicowej partii Jobbik, zarzuca się również ataki koktajlami Mołotowa na biura liberalnego Związku Wolnych Demokratów oraz Węgierskiej Partii Socjalistycznej, które były wówczas u władzy. Uderzyli też żelaznym drągiem prezentera telewizji Hir TV, gdyż nazwał członków organizacji "chuliganami i wandalami.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/142/t26254.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/ekstremisci;planowali;zamachy;na;wegrzech,86,0,699478.html) Ekstremiści planowali zamachy na Węgrzech Ruch Hunnia zaczął szykować serię ataków bombowych po ustąpieniu premiera Ferenca Gyurcsanya.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/98/t80226.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/podpalili;pociag;11;skazanych;na;smierc,81,0,786257.html) Podpalili pociąg. 11 skazanych na śmierć W pożarze z 2002 r. zginęło 59 hindusów. To doprowadziło do gwałtownych zamieszek.
bEpyshaW
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)