Notowania

katastrofa samolotu
04.09.2011 08:12

Wiadomo co się stało z chilijskim samolotem

Nikt nie przeżył katastrofy samolotu wojskowego, który w piątek runął do Pacyfiku w pobliżu chilijskiego archipelagu wysp Juan Fernandez

Podziel się
Dodaj komentarz

Nikt nie przeżył katastrofy samolotu wojskowego, który w piątek runął do Pacyfiku w pobliżu chilijskiego archipelagu wysp Juan Fernandez - poinformował minister obrony Chile Andres Allamand. Na pokładzie maszyny było 21 osób. Do tej pory odnaleziono cztery ciała.

Przy bardzo silnym wietrze piloci próbowali dwukrotnie bez powodzenia wylądować na lotnisku na wyspie Robinson Crusoe, po czym maszyna typu CASA C-212 zniknęła z ekranów radarowych. Utracono z nią także łączność radiową.

"Maszyna runęła do wody, prawdopodobnie z taką siłą, że już w tym momencie zginęły wszystkie osoby, znajdujące się na pokładzie" - powiedział minister obrony.

Dowódca akcji poszukiwawczej, generał Maximiliano Larraechea, poinformował, że rybacy znaleźli ciała dwóch kobiet i dwóch mężczyzn. Zwłoki te zostały już przewiezione do Santiago de Chile. Na powierzchni Pacyfiku, w odległości 2 kilometrów od lotniska, znaleziono także drzwi samolotu i bagaże. W poszukiwaniach bierze udział fregata chilijskiej marynarki wojennej i wiele samolotów.

Wśród 18 pasażerów znajdowała się ekipa chilijskiej telewizji TVN z popularnym prezenterem Felipe Camiroagą. Ekipa zamierzała zrealizować film o odbudowie wysp Juan Fernandez, które - podobnie jak wybrzeże Chile - zostały zdewastowane przez katastrofalne trzęsienie ziemi, jakie nawiedziło ten kraj na początku ub. roku. Na pokładzie maszyny był także przedsiębiorca Felipe Cubillos, syn byłego ministra sprawa zagranicznych Chile i szwagier obecnego ministra obrony.

Najnowsze wiadomości z Chile czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/173/t155309.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/protesty;w;chile;coraz;powazniejsze;chca;sprawiedliwosci;za;brutalnosc;policji,50,0,901170.html) Protesty coraz poważniejsze. Będą dymisje? Studenci opanowali budynek chilijskiego ministerstwa edukacji narodowej. Domagają się też dymisji szefa MSW Rodriga Hinzpetera, który według nich ponosi odpowiedzialność za śmierć nastolatka podczas protestów - zginął prawdopodobnie od policyjnej kuli.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/73/t155209.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wielkie;protesty;w;chile;rzucaja;kamieniami;i;stawiaja;barykady,244,0,896756.html) Strajkuje już cały kraj. Budują barykady Chilijscy studenci, związkowcy i politycy opozycji zorganizowali dwudniowy, ogólnonarodowy strajk, którego celem jest wymuszenie zmian w składzie rządu. Niektórzy manifestanci rozpoczęli akcję strajkową od płonących barykad i atakowania autobusów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/61/t74813.jpg ) ] (http://manager.money.pl/styl/media/artykul/powstanie;film;o;chilijskich;gornikach,253,0,881149.html) Po 2 miesiącach pod ziemią trafili do Hollywood Autor scenariusza to współtwórca _ Dzienników motocyklowych. _
[ ( http://static1.money.pl/i/h/153/t131737.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/trzesienie;ziemi;w;chile;nie;ma;ofiar,196,0,842948.html) Trzesięnie ziemi w Chile. Nie ma ofiar Ziemia zatrzęsła się u wybrzeży Chile z siłą 6,4 stopni. Epicentrum znajdowało się około 100 km na południowy zachód od Concepcion, a ognisko wstrząsów na głębokości 15 km.
Tagi: katastrofa samolotu, chile, katastrofa, samolot, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz