Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
poroszenko
02.06.2014 21:59

Wiceprezydent USA pojedzie do Kijowa na inaugurację Poroszenki

Odbędzie tam spotkanie na którym będzie omawiał metody, jakimi Stany Zjednoczone mogą wspomóc demokratyczne instytucje Ukrainy oraz pchnąć gospodarkę kraju na właściwe tory.

Podziel się
Dodaj komentarz
(UPI Photo / eyevine/EAST NEWS)

Wiceprezydent USA Joe Biden uda się do Kijowa na inaugurację nowego prezydenta Ukrainy Petra Poroszenki - poinformował w poniedziałek Biały Dom.

Inauguracja Poroszenki, który otrzymał w wyborach 25 maja 54,7 proc. głosów, odbędzie się w sobotę, 7 czerwca.

Biden weźmie udział w tej uroczystości i spotka się też z innymi ukraińskimi przywódcami, z którymi będzie omawiać sytuację na wschodzie kraju oraz _ metody, jakimi Stany Zjednoczone mogą wspomóc demokratyczne instytucje (Ukrainy) oraz pchnąć gospodarkę kraju na właściwe tory _ - głosi komunikat Białego Domu.

Po raz ostatni wiceprezydent odwiedził Ukrainę w kwietniu, by zademonstrować poparcie Waszyngtonu dla nowego rządu w Kijowie - przypomina AP.

Jeszcze przed inauguracją ukraiński prezydent elekt uda się w swą pierwszą po wyborach podróż zagraniczną. Jej celem będzie Polska, dokąd zaprosił go prezydent Bronisław Komorowski na obchody Święta Wolności 4 czerwca.

Pierwszą wizytę w charakterze prezydenta Poroszenko złoży w Brukseli. W kampanii wyborczej Poroszenko był wierny swym poglądom proeuropejskim. Wypowiadał się jednak przeciwko wejściu Ukrainy do NATO, na co jego zdaniem jest jeszcze za wcześnie, gdyż pogłębiłoby to podziały w społeczeństwie.

Czytaj więcej w Money.pl
Poroszenko oficjalnym prezydentem Ukrainy Taką informację podała dziś Centralna Komisja Wyborcza w Kijowie.
Porwali redaktorów naczelnych dwóch gazet Uzbrojeni stronnicy samozwańczej tzw. Donieckiej Republiki Ludowej zażądali zmiany polityki tych gazet.
Ławrow oskarża: "Zachód zamyka oczy" Przeciwko pokojowo nastawionym mieszkańcom Donbasu wysyłana jest armia, która ostrzeliwuje ich domy, a zachodnie media pokazują zupełnie inny obraz tej tragedii - twierdzi minister Ławrow.
Polski eksport na Ukrainę mocno w dół W pierwszym kwartale wartość polskiego eksportu na Ukrainę spadła rok do roku o 18,7 procent, a do Rosji o około 4,8 procent.
Tagi: poroszenko, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz