Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wielka Brytania: Imigranci spoza Europy to osobne społeczeństwa

0
Podziel się:

- Nie mamy większych problemów z Polakami, Czechami, czy Słowakami. Ale imigranci spoza Europy odmawiają asymilacji - mówił Norman Tebbit, przewodniczący Partii Konserwatywnej.

Wielka Brytania: Imigranci spoza Europy to osobne społeczeństwa
(Xinhua/eyevine/EAST NEWS)
bEErUumZ

Kolejny głos w dyskusji wokół imigracji w Wielkiej Brytanii. Były bliski doradca premier Margaret Thatcher i przewodniczący Partii Konserwatywnej Norman Tebbit uważa, że część imigrantów odmawia asymilacji. Lord Tebbit zabrał głos wkrótce po zjeździe konkurującej z torysami Partii Niepodległości Zjednoczonego Królestwa, UKIP.

Lider UKIP Nigel Farage ostrzegał na zjeździe przed zalaniem kraju przez Rumunów i Bułgarów - z winy brytyjskiego rządu, ślepo trzymającego się reguł ustalonych przez Unię Europejską.

Norman Tebbit odparował jego argumenty i zawęził problem do przybyszy - jak to określił - z _ Trzeciego Świata . - _ Nie mamy większych problemów z Polakami, Czechami, czy Słowakami _- powiedział Lord Tebbit telewizji SKY. - _ Muszę nawet często ludziom przypominać _ - dodał - że w 1940 roku byliśmy bardzo zadowoleni z obecności polskich imigrantów, bez których przegralibyśmy Bitwę o Anglię i całą wojnę _.

bEErUunb

Lord Tebbit wyjaśnił, że dla niego problemem nie są polscy hydraulicy, lecz środowiska imigrantów spoza Europy. - _ To są ludzie, którzy opuścili swój kraj, przyjechali tutaj i próbują odtworzyć go w naszym kraju. Budujemy nie tyle społeczeństwo wielorasowe czy wielokulturowe, ile osobne społeczeństwa, które nie mają ze sobą wiele wspólnego _ - powiedział były doradca i osobisty przyjaciel Żelaznej Damy, który nigdy nie oglądał się na polityczną poprawność.

Czytaj więcej w Money.pl
Polacy na Wyspach są nieszczęśliwi Prawie 60 procent Polaków, którzy po 2004 roku wyemigrowali do Wielkiej Brytanii odczuwa przygnębienie, a ponad 40 procent stres.
Elżbieta II przeciwko imigrantom z Rumunii Wielka Brytania planuje ograniczenie bezpłatnego dostępu nowych imigrantów do brytyjskiej służby zdrowia, mieszkań i zasiłków.
Kolejna fala emigracji. Tym razem wybieramy... Polacy byli najliczniejszą grupą imigrantów w Wielkiej Brytanii. 79 140 Polaków wystąpiło tam w roku 2011-12 o numery ubezpieczenia społecznego
bEErUunC
KOMENTARZE
(0)