Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
terroryzm
25.02.2007 06:26

Wielka Brytania: Rośnie zagrożenie atakami terrorystycznymi

Groźba ataków terrorystycznych w Wielkiej Brytanii jest obecnie na najwyższym poziomie od 11 września 2001 roku.

Podziel się
Dodaj komentarz

Groźba ataków terrorystycznych ze strony zwolenników Al-Kaidy jest obecnie w Wielkiej Brytanii na poziomie najwyższym od 11 września 2001 roku - stwierdza raport wywiadu, którego treść opisuje niedzielny "Sunday Telegraph".

Według zawartej w dokumencie oceny, zagrożenie terrorystyczne w Wielkiej Brytanii jest większe, niż wcześniej przypuszczano. Liczbę osób, które planują ataki na obiekty na terenie Zjednoczonego Królestwa autorzy raportu oceniają na ponad 2 tysiące.

Pod koniec zeszłego roku szefowa brytyjskiego kontrwywiadu MI5 Eliza Manningham-Buller mówiła o około 1600 przebywających w Wielkiej Brytanii osobach zaangażowanych w działalność terrorystyczną, na których trop wpadli agenci służb.

W 2007 roku należy spodziewać się wzmożenia spisków terrorystycznych - ostrzega raport, dodając, że plany te będą prawdopodobnie dotyczyć ataków na obiekty infrastruktury, na przykład transportu, przy udziale zamachowców-samobójców.

Autorzy dokumentu przypuszczają, że bazą dla ekstremistów planujących ataki w Europie Zachodniej stanie się Afganistan, który pod tym względem prześcignie Irak.

Raport wskazuje też na odrodzenie wpływów Al-Kaidy w tych krajach Afryki i Bliskiego Wschodu, gdzie przeważa ludność muzułmańska.

Tagi: terroryzm, londyn, al-kaida, wiadomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz