Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wietnam: Masowa ucieczka z ośrodka leczenia uzależnień

0
Podziel się:

Prawie stu pacjentów uciekło z zamkniętego ośrodka leczenia uzależnień w północnym Wietnamie.

Wietnam: Masowa ucieczka z ośrodka leczenia uzależnień
(tamtaonline/CC BY-NC-SA/Flickr)
bESVlwxx

Prawie stu pacjentów uciekło z zamkniętego ośrodka leczenia uzależnień w północnym Wietnamie - poinformowała lokalna prasa.

Według gazety _ Tuoi Tre _ 96 pacjentów obezwładniło ochronę i przedostało się przez bramę ośrodka w portowym mieście Hajfong. Do ucieczki doszło w niedzielę po kolacji.

Dziennik podaje, że dotychczas 10 pacjentów wróciło do ośrodka. Władze radzą rodzinom osób, które nadal są na wolności, by zachęcały pacjentów do powrotu.

bESVlwxz

Raport organizacji praw człowieka Human Rights Watch (HRW) z września 2011 r. porównywał tzw. rządowe ośrodki leczenia uzależnień w Wietnamie do obozów pracy. Według HRW osoby zatrzymane za zażywanie narkotyków są tam latami przetrzymywane bez procesu, zmuszane do pracy sześć dni w tygodniu, torturowane i poddawane innym formom przemocy.

Czytaj więcej w Money.pl
Blokują Facebooka, odwiedził ich w święta Mark Zuckerberg Wigilię spędził nad atrakcyjną dla turystów zatoką Ha Long, a na Boże Narodzenie udał się do ekologicznego domku wypoczynkowego w górskiej miejscowości Sapa.
Już 100 ofiar żywiołu. A zaraz uderzy tajfun Sytuację może pogorszyć jeszcze tajfun Nesat, który w tym tygodniu spowodował w Chinach śmierć co najmniej 39 osób.
Zdefraudowali miliony. Stanęli przed sądem Skandal wokół zakładów na mecze piłkarskie zmusił do dymisji wietnamskiego ministra transportu.
bESVlwya
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)