Notowania

wybory na ukrainie
26.06.2012 18:19

Wiktor Juszczenko wraca do polityki

Były prezydent ostrzega, że Ukraina może stać się drugą Białorusią. Zakłada on przed październikowymi wyborami parlamentarnymi nowy prawicowy blok.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Muumi/GFDL/Wikipedia)

Były prezydent Wiktor Juszczenko ostrzega, że Ukraina może stać się drugą Białorusią. Wraca on do polityki i zakłada przed październikowymi wyborami parlamentarnymi nowy prawicowy blok.

Wiktor Juszczenko podkreślił, że w wyniku polityki prowadzonej przez Wiktora Janukowycza, Ukraina traci przyjaciół zarówno na Wschodzie, jak i na Zachodzie. Przypomniał, że odłożono podpisanie nowej umowy stowarzyszeniowej między Kijowem a Brukselą, zamrożono rozmowy o zniesieniu wiz i modernizacji ukraińskiego systemu gazowego.

Wiktor Juszczenko powiedział, że sytuacja zmusiła go do tego, aby wraz z 30 organizacjami politycznymi i społecznymi stanąć do wyborów, ponieważ istnieje ryzyko, że w nowym parlamencie nie będzie żadnej _ ukraińskiej patriotycznej partii _.

Juszczenko kończył swoją prezydenturę z wyjątkowo niskim poparciem. W wyborach w 2010 roku zdobył 5,45 procent głosów. Później nie komentował sytuacji politycznej. Eksperci zarzucali mu za to często, że krytykując w czasie kampanii Julię Tymoszenko, wiedząc o tym, że sam nie ma szans na zwycięstwo, doprowadził do wygranej Wiktora Janukowycza.

Czytaj więcej w Money.pl
Ten plan ma odebrać władzę partii Janukowycza Przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi opozycja zwiera szeregi. Zjednoczenie ma dać sukces w walce z rządzącą Partią Regionów.
Sąd: Nie trzeba spełniać obietnic wyborczych Prezydent nie musi spełniać obietnic danych w kampanii wyborczej - uznał Naczelny Sąd Administracyjny Ukrainy, odrzucając pozew obywatela tego kraju, niezadowolonego, że prezydent Wiktor Janukowycz nie realizuje swych haseł wyborczych.
Nowa decyzja sądu w sprawie Tymoszenko Tymoszenko, która skazana w ubiegłym roku na siedem lat więzienia za nadużycie władzy oskarżona jest obecnie o malwersacje finansowe z lat 90.
Tagi: wybory na ukrainie, wiktor juszczenko, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz