Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Willa Berlusconiego na Lampedusie za mała i niechroniona

0
Podziel się

Za 1,5 miliona euro premier Włoch Silvio Berlusconi kupił willę na wyspie Lampedusa, pogrążonej w kryzysie z powodu napływu imigrantów z Afryki.

Willa Berlusconiego na Lampedusie za mała i niechroniona
(ec.europa.eu)
bDZKXTvV

Za 1,5 miliona euro premier Włoch Silvio Berlusconi kupił willę na wyspie Lampedusa, pogrążonej w kryzysie z powodu napływu imigrantów z Afryki. To, jak podkreślano, gest solidarności z ludnością, ale szef rządu niemal na pewno ani raz nie zatrzyma się w tej rezydencji.

W niedawno kupionej przez Berlusconiego, wymagającej kapitalnego remontu posiadłości Villa Due Palme, położonej w części wyspy o nazwie Cala Francese, rozpoczęły się już prace renowacyjne.

Premier kupił willę, bo - jak mówił podczas wizyty w kwietniu na wyspie - dzięki niej, także on będzie niedługo _ mieszkańcem Lampedusy _. Transakcja sfinansowana została z dużym opóźnieniem, gdyż wcześniej sprawdzano status domu i terenu, na którym stoi. Teraz już willa wchodzi w skład osobistego majątku premiera - magnata finansowego, który odkąd ją kupił nigdy w niej nie był.

bDZKXTvX

Co więcej - zauważa włoska prasa - trudno wyobrazić sobie, by Silvio Berlusconi kiedykolwiek zatrzymał się w swojej nowej rezydencji. Jest ona przede wszystkim zbyt skromna i mała. Dziennik _ La Repubblica _ przypomniał niedawno, że jednopiętrowa willa Dwie Palmy ma _ tylko _ 330 metrów kwadratowych, pięć małych sypialni, trzy łazienki i werandę z grillem. Poprzedni właściciele wynajmowali ją latem grupom przyjaciół za 3 tysiące euro tygodniowo.

Przede wszystkim jednak willa nie ma należytej ochrony: otoczona jest niewysokim murem i ma wyjście prowadzące prosto na publiczną plażę. Absolutny brak środków bezpieczeństwa nie pozwoli na to, by premier mógł tam się zatrzymać.

Na razie zapowiedziano, że wakacje ma tam spędzić w sierpniu następca Berlusconiego na stanowisku szefa jego partii Lud Wolności, były minister sprawiedliwości Angelino Alfano. Szef rządu oddał mu tymczasowo do dyspozycji swój nowy dom.

_ - Zobaczycie, przekonam Berlusconiego, by kupił jeszcze jedną willę _ - obiecał w tych dniach burmistrz Lampedusy Bernardino De Rubeis.

bDZKXTwd

Gest włoskiego premiera tłumaczy się wolą wsparcia mieszkańców wyspy, na którą od początku roku przybyło ponad 40 tysięcy nielegalnych imigrantów i uchodźców z Afryki północnej, głównie z Tunezji. Kryzys wywołany tą sytuacją doprowadził do upadku branży turystycznej w miejscu uważanym do niedawna za prawdziwą perłę Morza Śródziemnego.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/0/t136704.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/proces;rubygate;-;premier;nie;pojdzie;do;sadu,173,0,805549.html) Proces Rubygate - premier nie pójdzie do sądu Silvio Berlusconi nie stawi się w sądzie na rozprawie dotyczącej rozwiązłych imprez - zapowiedział obrońca szefa włoskiego rządu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/73/t113225.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/berlusconi;zapewnia;wyspa;bedzie;wolna,79,0,805199.html) Berlusconi zapewnia: Wyspa będzie wolna Premier Włoch zapowiedział, że do jutra wyspę Lampedusa opuszczą wszyscy imigranci, którzy przybyli tam z północnej Afryki.
bDZKXTwy
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)