Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wizyta papieża wydarzeniem medialnym w Wlk Brytanii

0
Podziel się

Była ona niezwykle obszernie transmitowana.

Wizyta papieża wydarzeniem medialnym w Wlk Brytanii
(PAP/EPA)
bEgiFCRN

Zakończona wczoraj wieczorem papieska wizyta w Wielkiej Brytanii była niezwykle obszernie transmitowana i komentowana przez główne kanały telewizyjne. Krytycy twierdzą, że proporcja poświęconego jej czas antenowego była niewspółmierna do liczby katolików w brytyjskim społeczeństwie.

Była to pierwsza państwowa i druga pastoralna wizyta papieska w ponad 15-wiekowej historii chrześcijaństwa na Wyspach. Ale - jak twierdzą komentatorzy - nie wykluczone, że dla telewizji ważniejsze były fotogeniczność papieskiego ceremoniału i doświadczenie poprzedniej wizyty Jana Pawła II w 1982 roku. Koordynator z ramienia brytyjskiego rządu, lord Patten prognozował jeszcze w sierpniu, że media będą pokazywać tę wizytę od deski do deski.

Dyrektor generalny BBC, Mark Thompson też już dużo wcześniej sugerował skalę transmisji i informacji w wywiadzie udzielonym telewizji watykańskiej, że BBC postara się zapewnić, aby radio, telewizja i internet pokryły wszystko, co papież będzie robił podczas pobytu w Wielkiej Brytanii, dając publiczności poczucie, że jest na miejscu, uczestniczy w tym historycznym momencie.

bEgiFCRP

Komentatorzy oceniają, że obawy, iż obecny papież jest mniej charyzmatyczny i _ medialny _ okazały się płonne i wizyta Benedykta XVI była równie udana z punktu widzenia mediów, co z perspektywy Kościoła, który dowiódł, że potrafi je po mistrzowsku zaprząc do głoszenia swego posłania.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/16/t46864.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wielka;brytania;niechetnie;przywita;benedykta;xvi,134,0,676486.html) Wielka Brytania niechętnie przywita Benedykta XVI Dziś papież przyjedzie na Wyspy. Czekają go trudne rozmowy z protestantami.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/130/t110978.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/nie;bylo;zagrozenia;dla;benedykta;xvi,226,0,677858.html) Nie było zagrożenia dla Benedykta XVI Joaquin Navarro-Valls wspomina niebezpieczeństwa podczas pielgrzymek Jana Pawła II.
bEgiFCSq
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)