Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
zamach
07.06.2012 09:04

Włochy: Zatrzymano podejrzanego o zamach na szkołę w Brindisi

Podłożył materiały wybuchowe pod bramy szkoły, bo miał osobiste porachunki z dyrektorem szkoły - taką hipotezę ma włoska policja.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EPA/CIRO FUSCO/EAST NEWS)

Włoska policja zatrzymała wczoraj wieczorem mężczyznę, podejrzanego o dokonanie 19 maja zamachu na szkołę średnią w Brindisi, w Apulii. W wyniku wybuchu zginęła tam 16-letnia uczennica, a kilka zostało rannych.

Media poinformowały nieoficjalnie, że 68-letni mężczyzna przyznał się do podłożenia materiałów wybuchowych przed bramą budynku szkoły.

Zgodnie z hipotezami stawianymi wcześniej przez prokuraturę, pierwszy we Włoszech zamach na szkołę był dziełem jednego człowieka i nie stała za nim mafia z Apulii, jak sugerowano bezpośrednio po ataku.

Prawdopodobny sprawca tragedii to właściciel hurtowni paliw, a motywem zamachu były - jak ujawniono - osobiste porachunki z dyrektorem szkoły.

Czytaj więcej o zamachu w *Brindisi w Money.pl *
"Dranie!", "Nikczemnicy!". Włosi w goryczy _ Nie można umierać wchodząc do szkoły _ - brzmiał napisał na jednym z transparentów.
Zamach na szkołę. Krwawa zemsta mafii? Za śmiercią dziewczyny może stać Santa corona unita.
W Rzymie zatrzymano Polaka. Ukrywał się rok Arkadiusza D. poszukiwali funkcjonariusze kilku policji europejskich oraz Europolu.
Tagi: zamach, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz