Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Włochy zawiodły się na "fałszywych biedakach"

0
Podziel się:

Włoski rząd przyjął dekret, wprowadzający w życie nowy rodzaj tak zwanego dochodometru.

Włochy zawiodły się na "fałszywych biedakach"
(wikipedia/public domain/MM in it.wiki)

Państwo włoskie zawiodło się na obywatelach, którzy informowali je o swej sytuacji materialnej. Zaufanie skończyło się, gdy odkryto niedawno, że studentka pobierająca stypendium przyjeżdża na uczelnię... samochodem marki ferrari.

Do tej pory niepotrzebne były żadne zaświadczenia. Państwo wierzyło obywatelom na słowo. Gdy starali się o zwolnienie z opłat za studia, darmowe obiady dla dzieci w szkole, bezpłatne podręczniki oraz cały szereg świadczeń należących się osobom źle sytuowanym.

W ten sposób rosły jednak - jak się okazuje - szeregi tych, których media określają terminem _ fałszywi biedacy _. Włoski rząd przyjął dekret, wprowadzający w życie nowy rodzaj tak zwanego dochodometru. Nazwano go _ wskaźnikiem realnej sytuacji materialnej osób _ ponieważ - jak wyjaśnił premier Enrico Letta - służy _ sfotografowaniu _ realnej sytuacji majątkowej, tak aby dostęp do pomocy społecznej miały osoby, które faktycznie znajdują się w potrzebie. Zaświadczenia wystawiać będą więc znowu urzędy - poczynając od urzędu skarbowego.

Czytaj więcej w Money.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)