Notowania

studenci
24.11.2010 16:22

Włoscy studenci obrzucili senat jajkami i petardami

Demonstrowali przeciwko redukcji nakładów na szkolnictwo wyższe. Doszło do starć z policją.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EPA/FABIO CAMPANA)

*W Rzymie doszło do starć między studentami protestującymi przeciwko polityce rządu wobec szkolnictwa a policją. Funkcjonariusze użyli siły, by odepchnąć kilkudziesięciu manifestujących, którzy przedarli się przez drzwi do gmachu Senatu. *

Podczas zajść, do jakich doszło w centrum Wiecznego Miasta, obrażenia odniosło kilkunastu demonstrantów.

Do napięcia doszło, gdy niektórzy z dwóch tysięcy uczestników demonstracji przeciwko redukcji nakładów na szkolnictwo wyższe obrzucili jajkami i świecami dymnymi wejście do Palazzo Madama, gdzie mieści się Senat. Wtedy do akcji wkroczyły oddziały policji.

Wcześniej studenci próbowali sforsować drzwi do siedziby Izby Deputowanych. W kierunku gmachu rzucono petardę. Także tam policja zmusiła ich do odejścia.

Starcia przeniosły się na sąsiednie ulice. Niemal całe centrum Rzymu w rejonie Placu Weneckiego zostało zablokowane przez uczestników pochodu i wzmocnione siły policji.

W wielu miastach studenci na znak protestu przeciwko polityce rządu rozpoczęli okupację uczelni. Na Wydziale Architektury rzymskiego uniwersytetu La Sapienza młodzież prowadzi akcję protestacyjną na dachu.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/82/t122706.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wielka;brytanie;ogarnela;fala;protestow;studenckich,214,0,722134.html) Wielką Brytanię ogarnęła fala protestów studenckich W Londynie tłumy demonstrantów powstrzymuje policja.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/23/t115991.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/zamieszki;z;udzialem;studentow;w;londynie,107,0,708459.html) Zamieszki z udziałem studentów w Londynie Zaczęło się od protestu przeciw drastycznej podwyżce czesnego zapowiedzianej przez rząd.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/163/t96163.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/stare;znizki;na;kolej;dla;studentow;juz;od;stycznia,192,0,678336.html) Stare zniżki na kolej dla studentów już od stycznia Rząd wprowadzi 49-procentową zniżkę na przejazdy koleją zamiast obecnej 37-procentowej.
Tagi: studenci, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz