Notowania

wojna w syrii
06.07.2012 09:25

Wojna w Syrii. Francja zapowiada sankcje wobec dyktatora

Zbrodnie, które popełnił Baszar al Assad nie mogą mu ujść płazem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EPA/LAURENT GILLIERON)

Kolejne sankcje wobec Baszara al Assada i pomoc opozycji syryjskiej zapowiada minister spraw zagranicznych Francji. Szef dyplomacji francuskiej Laurent Fabius (na zdj.) wypowiada się na ten temat w obszernym wywiadzie na łamach dziennika _ Le Parisen _.

Laurent Fabius jest zdania, że zbrodnie, które popełnił Baszar al Assad nie mogą mu ujść płazem i prezydent Syrii musi za nie odpowiedzieć przed Międzynarodowym Trybunałem.

Szef dyplomacji francuskiej podkreśla, że należy w zdecydowany sposób poprzeć opozycję syryjską, udzielając jej pomocy. Jest zdania, że trzeba jeszcze bardziej zaostrzyć sankcje wobec al Assada, aby zmusić go do odejścia od władzy. Jak dodał, nie można przy tym wykluczyć użycia siły, ale należy wziąć pod uwagę czynniki polityczne, geograficzne, strategiczne i wojskowe.

Laurent Fabius zgadza się z opinią, że społeczność międzynarodowa bardzo dużo mówi, a niewiele robi konkretnego, aby doprowadzić do zakończenia tragedii, jaka dotyka społeczeństwo syryjskie, niemniej wiele nadziei budzą ustalenia przyjęte w ubiegłym tygodniu w Genewie.

Na łamach dziennika _ Le Parisien _, Laurent Fabius nie udziela jednoznacznej odpowiedzi na pytanie czy można wykluczyć dojście do władzy islamistów w Syrii, kładzie natomiast nacisk na wspieranie przemian demokratycznych.

Czytaj więcej w Money.pl
Rosja wspiera dyktatora, ale go nie chce Moskwa: Doniesienia o azylu, to próba wprowadzenia w błąd poważnych ludzi zajmujących się polityką zagraniczną, albo brak zrozumienia stanowiska Rosji.
Generałowie masowo dezerterują z armii Kolejny, 16. już generał syryjskiej armii przeszedł na stronę rebeliantów i uciekł do Turcji - poinformowali przedstawiciele Wolnej Armii Syryjskiej (WAS).
Rosja i USA zdecydują o przyszłości tego kraju? Rosyjskie władze stanowczo zaprzeczają medialnym doniesieniom.
Tagi: wojna w syrii, syria, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz