Notowania

wojna w syrii
02.03.2013 08:47

Wojna w Syrii. Obama i Putin o konflikcie

Dotychczas Waszyngton i Moskwa reprezentowały różne stanowiska dotyczące syryjskiego konfliktu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/FOTOLINK/East News)

Prezydenci USA i Rosji - Barack Obama i Władimir Putin - przeprowadzili rozmowę telefoniczną dotyczącą sytuacji w Syrii i zgodzili się, że konieczny jest _ postęp w kierunku zmiany politycznej _ - podał Biały Dom.

Obaj przywódcy podkreślili także, jak istotne jest zaangażowanie w sprawie syryjskiej amerykańskiego sekretarza stanu Johna Kerry'ego i szefa rosyjskiej dyplomacji Siergieja Ławrowa. Ministrowie spraw zagranicznych USA i Rosji spotkali się w tym tygodniu w Berlinie.

Biały Dom nie przybliżył szczegółów rozmowy Obamy i Putina na temat Syrii. Dotychczas Waszyngton i Moskwa reprezentowały różne stanowiska dotyczące syryjskiego konfliktu.

Stany Zjednoczone podkreślają, że aby doszło w Syrii do postępu, musi ustąpić prezydent Baszar el-Asad. Federacja Rosyjska zauważa, iż nie powinno to być warunkiem prowadzenia negocjacji.

Prezydenci Rosji i USA postanowili też, że przeprowadzą rozmowy w czasie szczytu G8 w Irlandii Północnej, zaplanowanego na czerwiec.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/46/m75822.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wojna;w;syrii;rosja;nie;zmieni;stanowiska;w;sprawie;konfliktu,162,0,1154466.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Twarde stanowisko Putina. Znowu prowokuje Rosyjski prezydent wyraził nadzieję na zakończenie sporu z USA o tarczę antyrakietową, jeśli prezydent Barack Obama wywalczy w listopadzie reelekcję.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/165/m243365.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/obama;grozi;syrii;zaatakuje;jesli;uzyja;chemii,58,0,1144890.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Obama grozi wojną. To rzadka sytuacja Prezydent USA powiedział, że przekroczenie _ czerwonej linii _ przez kogokolwiek w regionie spotka się z potępieniem.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/45/m75821.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/obama;i;putin;na;g20;mowili;o;syrii,250,0,1107962.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Putin z Obamą o Syrii. Jest częściowa zgoda Władimir Putin ogłosił, że znalazł z Barackiem Obamą _ wiele wspólnych punktów _.
Tagi: wojna w syrii, syria, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz