Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Woodstock na finiszu. Bawi się 400 tys ludzi

0
Podziel się:

Rekordowy Przystanek odwiedził twórca amerykańskiego Woodstock - Michael Lang.

Woodstock na finiszu. Bawi się 400 tys ludzi
(PAP/Lech Muszyński)
bFfKXJDp

*W ostatnim dniu 15. Przystanku Woodstock z młodzieżą spotkał się twórca amerykańskiego Woodstock - Michael Lang. To będzie prawdopodobnie rekord frekwencyjny festiwalu. *

Impreza przyciągała takie tłumy, gdy Przystanek Jurka Owsiak odbywał się w Żarach. W ostatnich latach do Kostrzyna przyjeżdżało mniej ludzi - w ub. roku ok. 150 tys.

Wczoraj wszystko się odwróciło. Do przed wjazdem do niespełna 20 tys. miasta ciągnęły się kilometrowe korki. Dojazd w okolice pola Przystanku zajmowało nawet trzy godziny. Na polu namiotowym już rano zabrakło miejsc (cały obszar Woodstocku liczy 62 ha). Szacuje się, że w Kostrzynie bawi się co najmniej 400 tys ludzi.

bFfKXJDr

Woodstock zmieni świat?

_ - Mam wrażenie, że muzyka zmienia świat, że Woodstock może zmieniać świat _ *- *powiedział w Akademii Sztuk Przepięknych Michael Lang, twórca amerykańskiego pierwowzoru przystankowej imprezy.

Tegoroczny 15. Przystanek Woodstock wiąże się z obchodami 40-lecia amerykańskiego Woodstock'69. Z tej okazji wczoraj odbyła się projekcja filmu _ Woodstock'69 _ oraz wielki koncert z udziałem m.in. 106-osobowej Orkiestry Teatru Muzycznego _ Operetka _ im. Jana Kiepury oraz Eweliny Flinty, Wojtka Waglewskiego, Kasi Kowalskiej i Lory Szafran.

W niedzielę gościem Akademii Sztuk Przepięknych był twórca i organizator legendarnego amerykańskiego Woodstocku - Michael Lang. _ Artyści, którzy wtedy zagrali, byli zszokowani, zachwyceni kontaktem z publicznością. Naprawdę ciężko wybrać najlepszego z nich, ale koncert Jimmy'ego Hendrixa potrafił zmienić historię muzyki _ - wspominał.

bFfKXJDx

Dodał, że polski festiwal, który od piątku odbywa się w Kostrzynie nad Odrą, także zrobił na nim ogromne wrażenie. _ Woodstock jest zupełnie unikalny _ - powiedział Lang.

Apelował do młodzieży, by nie zatraciła idei tego festiwalu, by nie zapomniała, że najważniejsze są miłość, przyjaźń i muzyka: _ Mam wrażenie, że muzyka zmienia świat, że Woodstock może zmieniać świat. I pamiętajcie, że im więcej dajecie, tym więcej dostajecie _.

Michael Lang za rok zamierza zorganizować festiwal podobny do Woodstock'69, związany z tematem efektu cieplarnianego.

Na koniec na Woodstockowej scenie zagrają: Dżem, laureat Złotego Bączka - Clawfinger, Możdżer Danielson Fresco Trio, Guano Apes. 15. Przystanek Woodstock zakończy się w poniedziałek nad ranem.

bFfKXJDy
bFfKXJDS
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)