Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
04.04.2011 21:59

Wrocław: Przebudowa ulic wokół Sky Tower na półmetku

Przebudowa ulic wokół budowanego wieżowca Sky Tower jest już na półmetku. Nową nawierzchnię zyskały już m.in. jezdnia na ul. Powstańców Śl. w stronę centrum, część Gwiaździstej oraz Szczęśliwej.

Podziel się
Dodaj komentarz

Na przebudowę czeka jeszcze nitka ul. Powstańców Śl. bliżej wieżowca oraz Wielka i jej łącznik z Kruczą i pl. Hirszfelda. W tym ostatnim miejscu trwają przygotowania do budowy ronda. Zgodnie z projektem wzdłuż istniejącego ogrodzenia Dolnośląskiego Centrum Onkologii miały stanąć ekrany akustyczne. Tym pomysłem dyrekcja szpitala nie jest zachwycona. - Nie zgadzamy się, by w ten sposób zasłonięto nasz teren, bo u pacjentów mogłoby to powodować poczucie odseparowania - tłumaczy Maciej Kozioł, rzecznik DCO. Dyrekcja DCO wskazuje, że wszystkie drogi wokół Sky Tower pokryje asfalt z gumą. - Będzie ciszej, więc ekrany nie są konieczne. Wystąpiliśmy też z sugestią, by w szpitalu zainstalowano dźwiękoszczelne okna - dodaje Kozioł. Pismo w tej sprawie zostało przez szpital wysłane do wiceprezydenta Macieja Bluja. Trwają negocjacje z udziałem specjalistów z wydziału inżynierii miejskiej oraz środowiska i rolnictwa. To oni zatwierdzają postawienie ekranów. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że o budowę ekranów
mocno zabiega spółka LC Corp, stawiająca 212-metrowy Sky Tower. Przedstawiciele firmy Elektrotim, która przebudowuje ulice wokół Sky Tower nie komentują tej spornej kwestii. Sprawa wyjaśni się za kilka tygodni.

Tagi: wiadomości
Źródło:
Polska The Times
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz