Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wszystkich Świętych. Zobacz zmiany w organizacji ruchu

0
Podziel się

Objazdy, zamknięte drogi, dodatkowa komunikacja miejska. Zobacz, jak wygląda organizacja ruchu w największych miastach.

Wszystkich Świętych. Zobacz zmiany w organizacji ruchu
(PAP/Jacek Turczyk)
bErYXpRx

Od rana tłoczno przed cmentarzami. Wszyscy odwiedzający groby muszą przygotować się na zmiany w organizacji ruchu w okolicy największych nekropolii. Zobacz mapki.

aktualizacja: 16:50

Tylko wczoraj w wypadkach zginęło 11 osób, a 122 zostały ranne. Polacy ruszyli w trasę, by dzisiaj odwiedzać groby bliskich i spędzić świąteczny weekend z rodziną. Policja apeluje do kierowców o ostrożność na drogach. Szczególnie teraz kiedy ruch w okolicach cmentarzy jest zmieniony.

bErYXpRz

WARSZAWA

Jak informuje Urząd Miasta, na warszawskie cmentarze najlepiej dojechać komunikacją miejską. W dniach 1-3 listopada w pobliżu cmentarzy priorytet ma komunikacja miejska, ulice przy cmentarzach są wyłączone z ruchu, a w ich pobliżu znajdują się parkingi dla zmotoryzowanych.

Zarząd Transportu Miejskiego uruchomił aż 25 specjalnych linii autobusowych i dwie dodatkowe linie tramwajowe. Zmieniono też kursowanie wybranych linii tramwajowych i autobusowych, które ułatwią dojazd do cmentarzy.

Przy cmentarzu Bródnowskim zamknięte Rondo Żaba; ulica św. Wincentego od Ronda Żaba do ul. Gilarskiej; ul. Odrowąża i P. Wysockiego od ronda do W. Syrokomli; ul. Matki Teresy z Kalkuty od ul. P. Wysockiego do M.K. Ogińskiego oraz od ul. Bolesławickiej do św. Wincentego; ul. Chodecka od ul. Matki Teresy z Kalkuty do Wyszogrodzkiej; ul. Smoleńska; ul. Kołowa od św. Wincentego do Handlowej.

bErYXpRF

ZOBACZ SCHEMAT RUCHU PRZY CMENTARZU BRÓDNOWSKIM:

fot. Urząd Miasta Stołecznego Warszawa

Przy cmentarzu Powązkowskim i Wojskowym: zamknięta ul. Powązkowska od ul. Okopowej do Trasy AK; zamknięta zachodnia jezdnia (w kierunku Ochoty) ul. Okopowej od ul. Powązkowskiej do M. Anielewicza. Cmentarz Północny i Wawrzyszewski: zamknięta ul. Arkuszowa od ul. Estrady do ul. Wólczyńskiej; ul. Wólczyńska od ul. K. Wóycickiego do al. W. Reymonta; ul. T. Nocznickiego od ul. Wólczyńskiej do J. Kasprowicza; ul. Opłotek; ul. Palisadowa; ul. K. Wóycickiego w okolicy bramy głównej.

bErYXpRG

ZOBACZ SCHEMAT RUCHU PRZY CMENTARZU POWĄZKOWSKIM:

[ ( http://static1.money.pl/i/h/204/art287692.jpg ) ]fot. Urząd Miasta Stołecznego Warszawa(#)

Przy cmentarzach w Rembertowie i Marysinie: zamknięta ul. Grzybowa od ul. Wspólnej (Wesoła) do Zygmunta III; ul. Korkowa w okolicy cmentarza.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu można znaleźć na stronie Biura Koordynacji Inwestycji i Remontów w Pasie Drogowym pod adresem www.infoulice.um.warszawa.pl, www.facebook.com/infoulice. Tam też można zamówić bezpłatną usługę powiadamiania SMS oraz newsletter o utrudnieniach w ruchu w Warszawie. Natomiast szczegółowe informacje na temat zmian w komunikacji miejskiej znajdują się na stronie www.ztm.waw.pl.

bErYXpRH

KRAKÓW

Szczególne ograniczenia w ruchu zostały wprowadzone wokół cmentarzy Rakowickiego i Batowickiego. Do części cmentarzy nie będzie można dojechać samochodami. Będą mogli tam dotrzeć tylko inwalidzi, taksówki i komunikacja miejska.

W mieście uruchomionych zostało dodatkowych 11 linii autobusowych i 7 tramwajowych zatrzymujących się przy cmentarzach.

bErYXpRI

Do skorzystania z komunikacji zbiorowej zachęca policja. Dzięki temu dotrzemy pod sam cmentarz bez opóźnienia i zbędnych nerwów.

Zobacz także: ZOBACZ JAK OMINĄĆ KORKI PRZY KRAKOWSKICH CMENTARZACH:

Zakaz zatrzymywania się i postoju przy cmentarzach będzie obowiązywał do późnego wieczora. Zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej potrwają do niedzieli.

WROCŁAW

W związku ze wzmożonym ruchem w rejonie wrocławskich cmentarzy w okresie Wszystkich Świętych wprowadzono zmiany w organizacji ruchu komunikacji zbiorowej. Pasażerowie mogą skorzystać ze specjalnych linii tramwajowych i autobusowych, które ułatwią dojazd do nekropolii.

Zmiany organizacji ruchu dotyczą wszystkich największych cmentarzy. W rejonie Cmentarza Osobowickiego na ulicy Łużyckiej obowiązują ograniczenia w parkowaniu pojazdów. Parking niestrzeżony na 250 miejsc jest ulokowany pomiędzy cmentarzem, a nasypem kolejowym. Dla ruchu kołowego z wyjątkiem komunikacji zbiorowej i taksówek zamknięte są następujące ulice: Osobowicką - na odcinku od mostu Osobowickiego do mostu Milenijnego, Bezpieczna, Łużycka, Jugosłowiańska oraz przyległe ulice osiedla Rożanka, Władysława Reymonta - na odcinku od ulicy Kleczkowskiej do ulicy Na Polance.

Przy cmentarzu Grabiszyńskim dla ruchu kołowego zamknięta jest ulica Grabiszyńska na odcinku od ulicy Ostrowskiego do ulicy Jordanowskiej. Wprowadzony jest jeden kierunek ruchu dla na ulicy Ostrowskiego od ulicy Grabiszyńskiej do łącznika Ostrowskiego i Klecińskiej. Ulica Ostrowskiego pozostaje dwukierunkowa wyłącznie dla pojazdów komunikacji zbiorowej.
Postój taksówek wyznaczono przy ulicy Fiołkowej.

Zobacz mapę połączeń autobusowych (kliknij, aby powiększyć):

fot. Urząd Miasta Wrocław

Zobacz mapę połączeń tramwajowych (kliknij, aby powiększyć):

fot. Urząd Miasta Wrocław

POZNAŃ

Jak co roku, w okresie Wszystkich Świętych wprowadzane są zmiany w funkcjonowaniu transportu publicznego tak, aby jak najbardziej ułatwić osobom odwiedzającym groby bliskich w Poznaniu dotarcie do cmentarzy. Czasowo zmieniać się też będzie organizacja ruchu pojazdów na drogach dojazdowych do nekropolii. Najbardziej optymalnym środkiem transportu - jak zwykle - będzie tramwaj.

Wokół cmentarzy na Junikowie wprowadzony zostaje ruch jednokierunkowy na ulicach Cmentarnej i Owczej od Grunwaldzkiej do Złotowskiej i na ulicy Chryzantemowej. Dodatkowo 1 listopada wprowadzony będzie także jeden kierunek ruchu na ulicy Złotowskiej na odcinku od Owczej do Bukowskiej i na ulicy Wieruszowskiej od Junikowskiej do Grunwaldzkiej. Ruch pojazdów na ulicy Grunwaldzkiej będzie odbywał się dwoma nowymi, jednokierunkowymi jezdniami w obu kierunkach. Prędkość pojazdów zostanie ograniczona do 30 km/h.

ZOBACZ, JAK WYGLĄDA ORGANIZACJA RUCHU WOKÓŁ CMENTARZA NA JUNIKOWIE:

fot. Urząd Miasta Poznań

Wokół cmentarza na Miłostowie wprowadzony zostaje ruch jednokierunkowy na ulicy Gnieźnieńskiej od skrzyżowania ulic Główna/Gdyńska/Krańcowa do Bałtyckiej oraz zakaz wjazdu samochodów ciężarowych. Na pasie ruchu zostaną wyznaczone miejsca postojowe. Prędkość pojazdów zostanie ograniczona do 30 km/h. Na ulicy Warszawskiej od Mogileńskiej do węzła w Antoninku, na obu jezdniach zostaną wyłączone z ruchu lewe pasy, a w pasie rozdziału wyznaczone miejsca postojowe. Prędkość pojazdów na tym odcinku zostanie ograniczona do 30 km/h. Wprowadzony zostanie również zakaz wjazdu samochodów ciężarowych.

ZOBACZ, JAK WYGLĄDA ORGANIZACJA RUCHU WOKÓŁ CMENTARZA NA MIŁOSTOWIE:

fot. Urząd Miasta Poznań

ŁÓDŹ

Tradycyjnie w okresie Wszystkich Świętych w okolicach łódzkich cmentarzy wprowadzamy nową organizację ruchu, zmienia się również działanie komunikacji miejskiej. Oto szczegóły.

Zmienione zasady poruszania się samochodów wprowadzone zostaną wokół dziesięciu łódzkich cmentarzy, z tym że przy czterech będą obowiązywały wyłącznie w piątek (Kurczaki, Ogrodowa, Szczecińska, Zarzew). Wokół sześciu cmentarzy (Doły, Farna, Mania, Radogoszcz, Rzgowska, Sopocka) będziemy jeździć inaczej przez cały weekend (1-3 listopada).

ZOBACZ, JAK DOJECHAĆ DO CMENTARZA ZARZEW:

Urząd miasta w Łodzi

Czytaj więcej w Money.pl

bErYXpSa
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)