Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wybory w Egipcie. Putin gratuluje Mursiemu

0
Podziel się:

Zwycięstwa Mursiemu pogratulowała już wczoraj Unia Europejska, podkreślając że ostatnie wybory były historyczną chwilą dla Egiptu.

Wybory w Egipcie. Putin gratuluje Mursiemu
(AP/FOTOLINK/East News)

Prezydent Rosji Władimir Putin pogratulował zwycięstwa we wczorajszych wyborach nowemu prezydentowi Egiptu Mohamedowi Mursiemu. Wyraził nadzieję na utrzymywanie konstruktywnych relacji Rosji z Egiptem.

_ - Szef państwa wyraził nadzieję na konstruktywną współpracę z nowymi władzami Egiptu w celu rozwijania stosunków rosyjsko-egipskich oraz zapewnienia pokoju i stabilizacji na Bliskim Wschodzie _ - poinformowały służby prasowe Kremla.

Umiarkowany islamista Mursi, który kandydował z ramienia Bractwa Muzułmańskiego, zdobył w drugiej i decydującej turze wyborów prezydenckich 51,73 proc. głosów, pokonując Ahmeda Szafika, byłego dowódcę sił powietrznych Egiptu i ostatniego premiera reżimu obalonego w lutym zeszłego roku Hosniego Mubaraka.

Zwycięstwa Mursiemu pogratulowała już w niedzielę Unia Europejska, podkreślając że ostatnie wybory były _ historyczną chwilą dla Egiptu _. Stany Zjednoczone zaznaczyły, że wybory te były _ kamieniem milowym _ egipskiej transformacji demokratycznej.

Czytaj więcej o wyborach w Egipcie w Money.pl
Prezydent Egiptu to tylko figurant? Władza iluzoryczna Jeśli Mohamed Mursi chce coś znaczyć w kraju, będzie musiał przeciwstawić się wpływom wojskowych.
Egipt ma prezydenta. Euforia na placu Tahrir Po raz pierwszy w historii kraju najwyższy urząd w państwie będzie sprawował islamista.
Kto prezydentem Egiptu? Ogłosili zwycięstwo Zostaną ogłoszone na konferencji prasowej o godz. 15 - powiedział agencji Reutera członek komisji, która nadzorowała głosowanie.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)