Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wybory w Rosji: Tłumy popierają Putina

Z całej Rosji napływają doniesienia, że ludzie są zmuszani do uczestnictwa w manifestacjach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kmu.gov.ua)

Dziesiątki tysięcy stronników premiera Władimira Putina wyszły na ulice Moskwy, aby zamanifestować poparcie dla jego polityki i - jak określili to inicjatorzy tej akcji - dać odpór siłom, chcącym doprowadzić do rozpadu kraju.

Demonstracja ta jest kulminacyjnym punktem kampanii Putina przed wyznaczonymi na 4 marca wyborami prezydenckimi. Zorganizował ją sztab wyborczy szefa rządu i Ogólnorosyjski Front Narodowy, który stanowi jego zaplecze w walce o prezydenturę. Skupia on sterowane z Kremla organizacje kombatanckie, młodzieżowe, kobiece, związkowe i biznesowe.

W manifestacji uczestniczą nie tylko sympatycy Putina z Moskwy i obwodu moskiewskiego, ale także z innych regionów Federacji Rosyjskiej. Z Jekaterynburga do stolicy przyjechał specjalny pociąg agitacyjny, który przywiózł 700 robotników z uralskich fabryk.

Zwolennicy premiera zebrali się na Bulwarze Frunzeńskim, skąd wyruszyli w kierunku stadionu Łużniki, gdzie odbędzie się wielki wiec, w którym oczekiwany jest udział samego Putina. Policja podała, że w pochodzie bierze udział ponad 30 tys. osób. Kilkadziesiąt tysięcy stronników szefa rządu zgromadziło się już też na samym stadionie.

Niezależne media od kilku dni informują o ludziach zmuszanych przez przełożonych do uczestnictwa w akcji poparcia dla Putina. Skargi takie napływają tak z Moskwy, jak i innych regionów FR.

Manifestacja odbywa się pod hasłem _ Obronimy Ojczyznę! _. 23 lutego obchodzony jest w Rosji jako Dzień Obrońcy Ojczyzny (dawniej - Dzień Armii Radzieckiej). Jest to dzień wolny od pracy.

Swoje akcje w Moskwie zorganizowali też inni kandydaci w wyborach prezydenckich. Na placu Aleksandra Puszkina demonstrują sympatycy przywódcy nacjonalistycznej Liberaln-Demokratycznej Partii Rosji (LDPR) Władimira Żyrinowskiego, a na placu Teatralnym - zwolennicy lidera Komunistycznej Partii Federacji Rosyjskiej (KPRF) Giennadija Ziuganowa.

Więcej o wyborach w Rosji czytaj w Money.pl
Demonstrują poparcie dla Putina. Blogerzy Dwa tysiące aut przejechało tej nocy obwodnicą wokół centrum Moskwy, aby poprzeć Władimira Putina w wyborach na prezydenta Rosji.
Krzyczeli. Teraz pójdą za to do więzienia Wybory w Rosji odbędą się 4 marca i różnych regionach kraju, coraz więcej ludzi wychodzi na ulice.
"Nasz dom wariatów głosuje na Putina" W Moskwie, dziesiątki tysięcy Rosjan protestują przeciwko sfałszowanym wyborom.
Tagi: wybory prezydenckie w rosji, medwiediew, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz