Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
turcja
12.06.2011 09:38

Wybory w Turcji bez niespodzianek?

Sondaże wróżą zwycięstwo rządzącej centroprawicowej Partii Sprawiedliwości i Rozwoju premiera Erdogana.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*W Turcji rozpoczęły się wybory parlamentarne; o godz. 7. otworzono lokale wyborcze. Sondaże wróżą zwycięstwo rządzącej centroprawicowej Partii Sprawiedliwości i Rozwoju (AKP) premiera Recepa Tayyipa Erdogana. *

Według sondaży, do Wielkiego Zgromadzenia Narodowego dostaną się trzy ugrupowania.

AKP ma szansę wygrać wybory po raz trzeci z rzędu, popularność tej partii tłumaczy się silnym wzrostem gospodarczym w ostatnich dziewięciu latach ich rządów.

W badaniach chęć głosowania na partię Erdogana wyrażało 39-48 proc. respondentów.

Lokale wyborcze będą czynne w godzinach 7-16 czasu polskiego; pierwsze wyniki oczekiwane są ok. godz. 20.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/162/t141474.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/oferuja;kaddafiemu;gwarancje;za;banicje,77,0,849229.html) Oferują Kaddafiemu "gwarancje" za banicję Turcja zaproponowała libijskiemu dyktatorowi wybranie miejsca banicji. Czeka na odpowiedź.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/58/t141626.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/seks;skandal;w;turcji;erdogan;oskarzany;o;spisek,171,0,848043.html) Seks skandal w Turcji. Erdogan oskarżany o spisek Dziesięciu polityków jednego z dwóch głównych ugrupowań opozycyjnych, Partii Nacjonalistycznej, zostało zmuszonych do rezygnacji ze startu w wyborach. Wszystko po tym, jak do internetu przedostały się filmy o zabarwieniu erotycznym z ich udziałem.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/57/t141625.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/syryjczycy;uciekaja;do;turcji;tlumy;na;granicy,93,0,848477.html) Syryjczycy uciekają do Turcji. Tłumy na granicy Uchodźcy uciekają przed represjami w Syrii. Reżim prezydenta Baszara el-Asada siłą tłumi antyrządowe protesty, trwające od połowy marca.
Tagi: turcja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz