Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
irak
01.07.2013 09:04

Wybuchały bomby. Targ, boisko i stadion

Sześć osób zginęło, gdy ładunek wybuchowy eksplodował na boisku piłkarskim w Maadan na południe od Bagdadu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*Co najmniej 10 osób zginęło, a kilkadziesiąt zostało rannych w trzech zamachach bombowych w Iraku - poinformowały w niedzielę wieczorem irackie media, powołując się na źródła bezpieczeństwa. *

Sześć osób zginęło, gdy ładunek wybuchowy eksplodował na boisku piłkarskim w Maadan na południe od Bagdadu. Kolejna bomba wybuchła w pobliżu stadionu w Bakubie, mieście położonym na północy wschód od irackiej stolicy, zabijając tam dwie osoby. Tyle samo ofiar śmiertelnych pociągnął za sobą zamach na targu w centrum Bagdadu.

Od początku roku w Iraku narasta fala przemocy, głównie na tle wyznaniowym. Według ONZ, w samym tylko w maju zginęło w zamachach w tym kraju ponad tysiąc osób.

Czytaj więcej w Money.pl
Bomba wybuchła, gdy pomagali rannym Krwawe zamachy na sunnicką mniejszość w Iraku. W wybuchu dwóch bomby w Bakubie na północ od Bagdadu zginęły co najmniej 43 osoby. Wieczorem zaatakowano sunnicką dzielnicę Bagdadu.
Trzy krwawe zamachy. Zabili generała Gen. Nadhum Tajeh jechał do pracy, gdy grupa poruszających się samochodem napastników otworzyła do niego ogień.
Tak krwawego miesiąca dawno nie było W ciągu miesiąca w różnego rodzaju atakach i aktach przemocy śmierć poniosło 325 osób.
Tagi: irak, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz