Notowania

zarobki urzędników
24.07.2012 06:00

Wynagrodzenia dla urzędników. Dostają je w drodze losowania

W ostatnim losowaniu wyłoniono 23 szczęśliwców, na łącznie 92 zatrudnionych, którzy w pierwszej kolejności otrzymają wynagrodzenie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(SilviaJansen/iStockphoto)

Władze niewielkiego miasta Bialet Masse w środkowej części Argentyny znalazły sposób na braki w publicznej kasie: o kolejności wypłacania pensji urzędnikom decydują na drodze losowania - poinformował burmistrz Gustavo Pueyo.

Wypowiadając się w prywatnym radiu powiedział, że _ metoda ta została zatwierdzona przez administrację merostwa _.

W ostatnim losowaniu wyłoniono 23 szczęśliwców, na łącznie 92 zatrudnionych, którzy w pierwszej kolejności otrzymają wynagrodzenie. Kolejne losowanie ma się odbyć jeszcze w poniedziałek - dodał burmistrz.

Liczące 5 tys. mieszkańców Bialet Masse, w prowincji Cordoba, żyje głównie z turystyki. Kłopoty finansowe miasteczka są związane z redukcją funduszy przekazywanych mu regularnie przez prowincję.

Wiele argentyńskich prowincji ma obecnie trudności w związku ze spowolnieniem wzrostu gospodarczego, który w maju zmniejszył się o 0,5 proc. w porównaniu z tym samym miesiącem w 2011 roku. Był to pierwszy spadek od lipca 2009 roku - wynika z oficjalnych statystyk.

Czytaj więcej w Money.pl
Polityk skazany na 50 lat za kradzieże dzieci. Jorge Videla traktowanie więźniów politycznych, którzy byli porywani, torturowani i zabijani w epoce wojskowej dyktatury.
Argentyna odwołuje ambasadora. Duży kryzys Odwołanie ambasadora ze stolicy Paragwaju Asuncion to reakcja na poważne zaburzenia porządku instytucjonalnego Paragwaju.
Oskarża Davida Camerona. "To afront!" Cristina Fernandez de Kirchner zaapelowała w ONZ o rozpoczęcie rozmów na temat Wysp Falklandzkich, nazywanych w Argentynie Malwinami.
Tagi: zarobki urzędników, argentyna, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz