Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wyniki wyborów w regionach Rosji nie zaskoczyły Putina

0
Podziel się

Prezydent Putin podziękował dzisiaj wyborcom za poparcie udzielone instytucjom władzy w wyborach lokalnych.

Wyniki wyborów w regionach Rosji nie zaskoczyły Putina
(AP/FOTOLINK/East News)
bDzMEsWd

Prezydent Rosji Władimir Putin podziękował dzisiaj wyborcom za poparcie udzielone instytucjom władzy w wyborach lokalnych, które poprzedniego dnia przeprowadzono w niektórych regionach Federacji Rosyjskiej.

Putin zobowiązał też nowo wybrane władze w regionach do zwrócenia uwagi na - jak to ujął - rozsądne propozycje, zgłaszane w toku kampanii wyborczej przez tych, którym nie udało się zwyciężyć w wyborach.

_ - Dla mnie rezultaty wyborów nie stanowią niespodzianki. Uważam, że są one kolejnym przykładem potwierdzającym, że wyborcy popierają instytucje władzy i rozwój państwa _ - oświadczył prezydent, przyjmując w swojej rezydencji w Nowo-Ogariowie koło Moskwy przewodniczącego Centralnej Komisji Wyborczej (CKW) Władimira Czurowa.

bDzMEsWf

_ - Mam nadzieję, że wybrane władze będą zwracać uwagę na postulaty tych, którzy nie zdołali zwyciężyć w wyborach. Nie wszystko, co opozycyjne partie zgłaszają jako swoje żądania, musi być odrzucane. Wprost przeciwnie - w dużej części są to rozsądne propozycje _ - dodał.

Wczorajsze wybory z dużą przewagą wygrała kierowana z Kremla partia Jedna Rosja. Jej kandydaci zwyciężyli we wszystkich pięciu obwodach: amurskim, biełgorodzkim, briańskim, nowogrodzkim i riazańskim, w których mieszkańcy wybierali gubernatorów i we wszystkich sześciu regionach FR: w Udmurcji, Osetii Północnej, Kraju Krasnodarskim oraz w obwodach saratowskim, penzeńskim i sachalińskim, gdzie wybierano regionalne parlamenty.

Przedstawiciele Jednej Rosji wygrali też w większości miast, w których wybierano merów bądź miejskie zgromadzenia ustawodawcze, w tym w podmoskiewskich Chimkach i Barnaule, w Kraju Ałtajskim na Syberii, gdzie swoich kandydatów udało się zarejestrować antykremlowskiej opozycji.

Czytaj więcej w Money.pl
Partia Miedwiediewa i Putina znów wygrywa Kierowana z Kremla partia Jedna Rosja z dużą przewagą wygrała wybory lokalne.
Gruzińska minister mówi, co dalej z Rosją Przyszła szefowa gruzińskiej dyplomacji Maja Pandżikidze odniosła się do komentarzy o powrocie w strefę rosyjskich wpływów.
Przełom w stosunkach Rosji z Gruzją? W parlamencie Gruzji zasiądą przedstawiciele siedmiu partii, w tym sześciu będących dotychczas w opozycji. Moskwa nie kryje optymizmu.
bDzMEsWl
bDzMEsWG
Źródło:
KOMENTARZE
(0)