Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
katastrofa kolejowa
04.12.2013 07:53

Wypadek pociągu w Nowym Jorku. Jaka przyczyna?

Maszynista pociągu podmiejskiego, który wykoleił się trzy dni temu w Nowym Jorku, zasnął tuż przed wypadkiem - poinformowały wczoraj amerykańskie media.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

W katastrofie zginęły cztery osoby, a blisko 70 zostało rannych.

Jak podała stacja telewizyjna CNN, podczas przesłuchania 46-letni maszynista powiedział, że w chwili wypadku był _ oszołomiony _. Prowadzący dochodzenie uważają, że mężczyzna zasnął tuż przed wykolejeniem się składu.

Federalny Urząd ds. Bezpieczeństwa Transportu (NTSB)poinformował, że we krwi maszynisty nie stwierdzono alkoholu, ani też narkotyków. Wstępne ekspertyzy wskazują, że hamulce pociągu były sprawne.

Wypadek pociągu w Nowym Jorku. Wielu rannych

  • fot: PAP/EPA
  • fot: PAP/EPA
  • fot: PAP/EPA
  • fot: PAP/EPA [ ( http://static1.money.pl/i/glass.gif ) ] zobacz całą galerię(http://manager.money.pl/galerie/wypadek-pociagu-w-nowym-jorku-wielu-rannych-g646756.html)

Do wypadku doszło w niedzielę rano czasu nowojorskiego w pobliżu brzegu rzeki Hudson, w nowojorskiej dzielnicy Bronx, niedaleko stacji Suyten Duyvil na linii Metro-North. Z szyn wypadło siedem wagonów i lokomotywa. Prowadzący dochodzenie potwierdzili, że pociąg jechał z prędkością około 130 km/godz. Na zakręcie, na którym się wykoleił, dozwolona jest szybkość 48 km/godz.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: katastrofa kolejowa, wypadek, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz