Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wziął zakładników, by wysłuchała go Clinton

0
Podziel się:

Mężczyzna, który wziął zakładników w biurze Hillary Clinton, poddał
się po sześciu godzinach.

Wziął zakładników, by wysłuchała go Clinton
(PAP/ EPA)

Mężczyzna, który wziął zakładników w biurze Hillary Clinton w Rochester, poddał się po sześciu godzinach konfrontacji z policją.

Wcześniej desperat, który domagał się rozmowy z senator Clinton, zwolnił wszystkich zakładników.

Stacje telewizyjne przekazały obrazy mężczyzny, który wyszedł z biura Clinton z podniesionymi rękoma i położył na ziemi paczkę, która może być bombą domowej roboty.

Natychmiast otoczyli go policjanci formacji antyterrorystycznej SWAT, którzy obezwładnili go i założyli mu kajdanki.

Policja nie podała dotychczas oficjalnie ilu było zakładników. Wiadomo jedynie, że nikt nie został ranny. Według agencji Associated Press, mężczyznę zidentyfikowano jako mieszkańca Rochesteer Leelanda Eisenberga, który już wcześniej dał się poznać jako niezrównoważony psychicznie.

Hillary Clinton, która jest w Partii Demokratycznej czołowym kandydatem do prezydentury w najbliższych wyborach, wyraziła zadowolenie, że incydent zakończył się bez użycia przemocy oraz, że pracownikom jej biura i osobom postronnym nic się nie stało. W New Hampshire odbędą się za 5 tygodni pierwsze z serii prawyborów inaugurujących wyścig do Białego Domu.

Clinton poinformowała, że udaje się do Rochester aby osobiście podziękować policji za udaną akcję i spotkać się ze swoimi współpracownikami.

wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)