Notowania

terroryzm w pakistanie
25.12.2010 08:01

Zabił uchodźców czekających na jedzenie

Prawdopodobnie zamachowiec samobójca wysadził się, zabijając ponad 40 osób.

Podziel się
Dodaj komentarz
(isafmedia/CC/Flickr)

Co najmniej 40 osób zginęło w sobotę w wyniku domniemanego zamachu samobójczego na północnym zachodzie Pakistanu przy granicy z Afganistanem - poinformowały władze miejscowego szpitala. Ofiary to uchodźcy, którzy w chwili ataku czekali na dostawę żywności.

Do ataku doszło w regionie Bajaur przy granicy afgańskiej, w chwili, gdy _ setki ludzi zgromadziły się, żeby otrzymać racje żywnościowe dla ludzi, którzy musieli porzucić swoje domy z powodu walk _ - podał przedstawiciel władz w tym regionie Wisal Ahmed.

_ - Sam naliczyłem 40 ciał, ale ofiar śmiertelnych może być więcej, bo kilkoro rannych jest w stanie krytycznym _ - powiedział Dosti Rehman ze szpitala rządowego w regionie

Zaledwie dzień wcześniej, w sąsiednim regionie Mohmand w starciach zginęło 11 pakistańskich żołnierzy i 24 talibskich rebeliantów. W północno zachodnich rejonach Pakistanu znajdują się bazy afgańskich talibów walczących z siłami NATO i armią afgańską po drugiej stronie granicy.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/111/t93295.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/aresztowano;podejrzanego;o;zamach;na;times;square,178,0,620210.html) Aresztowano podejrzanego o zamach na Times Square Zeznał on, że pomagał w organizacji udaremnionego zamachu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/65/t94017.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/atak;talibow;na;konsulat;usa;w;pakistanie,227,0,606179.html) Atak talibów na konsulat USA w Pakistanie Co najmniej sześć osób zostało zabitych podczas próby ataku na konsulat USA w Peszawarze.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/93/t94045.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/zamach;w;pakistanie;co;najmniej;38;zabitych,191,0,606143.html) Zamach w Pakistanie, co najmniej 38 zabitych Do ataku doszło podczas spotkania partii. Dokonał go prawdopodobnie zamachowiec-samobójca.
Tagi: terroryzm w pakistanie, pakistan, bomba, zamach, wybuch, terroryzm, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz