Notowania

boeing 777
11.03.2014 22:05

Zaginięcie samolotu Malaysia Airlines. Ojciec pasażera słyszał sygnał w jego komórce

Takie sygnały nieodbieranego telefonu słyszało jeszcze kilkoro innych krewnych i przyjaciół pasażerów feralnego lotu. Według nich można nawiązać połączenie z komórkami, ale bez jakiejkolwiek odpowiedzi.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Ojciec Chińczyka, który był na pokładzie zaginionego Boeinga 777, słyszał sygnał w jego komórce. - _ Czas ucieka, musicie szukać ludzi! _ - krzyczał 50-latek na konferencji prasowej przedstawicieli Malaysia Airlines w Pekinie, zorganizowanej dla krewnych pasażerów.

Takie sygnały nieodbieranego telefonu słyszało jeszcze kilkoro innych krewnych i przyjaciół pasażerów feralnego lotu MH370. Według nich można nawiązać połączenie z telefonami komórkowymi, ale bez jakiejkolwiek odpowiedzi.

Wykrzykujący na konferencji prasowej mężczyzna żądał od przedstawicieli malezyjskich linii wyjaśnień, dlaczego wciąż słyszy sygnał w komórce swego syna, gdy wybiera jego numer - donosi CNN.

Przedstawiciel Malaysia Airlines Hugh Dunleavy przyznał, że jego firma miała podobne efekty, gdy próbowała dodzwonić się na telefony komórkowe członków załogi boeinga.

Siostra jednego z pasażerów powiedziała _ International Business Times _, że wczoraj po południu słyszała sygnał w telefonie swego starszego brata. - _ Jeśli mogę się połączyć, policja mogłaby zlokalizować telefon i jest szansa, że mój brat wciąż mógłby żyć _ - dodała.

Ale według ekspertów niekoniecznie oznacza to, że nawiązywane jest połączenie. - _ To jedynie oznacza, że sieć próbuje zlokalizować telefon i połączyć się z nim _ - mówi analityk Jeff Kagan, cytowany przez dziennik _ USA Today _.

Lecący do Pekinu samolot zniknął w sobotę z radaru krótko po starcie z Kuala Lumpur i do tej pory nie został odnaleziony. Według przewoźnika samolot nie wysłał sygnału SOS.

Na pokładzie znajdowało się 239 osób, w tym 227 pasażerów; 153 osoby pochodziły z Chin kontynentalnych. W poszukiwaniach biorą udział ekipy ratunkowe z dziesięciu państw.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: boeing 777, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz