Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zakaz uboju rytualnego szkodzi gospodarce

0
Podziel się:

O 70 procent spadł eksport wołowiny do krajów islamskich. Zdaniem Stanisława Kalemby, twierdzenie, że zakaz uboju rytualnego nie odbije się na gospodarce, jest nieprawdziwe.

Zakaz uboju rytualnego szkodzi gospodarce
(Stanislaw Kowalczuk/East News)
bEErLyWJ

Zakaz uboju rytualnego zaszkodzi polskiej gospodarce - mówi minister rolnictwa Stanisław Kalemba. Gość radiowej Jedynki powiedział, że na ustawie skorzystają grupy, które przejmą nasz rynek sprzedaży mięsa.

Minister rolnictwa dodał, że ma na ten temat informacje i dokumenty, które przed głosowaniem przekazał szefowi ABW. Stanisław Kalemba nie otrzymał jeszcze odpowiedzi od szefa Agencji, ale jak mówi - Dariusz Łuczak okazał duże zainteresowanie dokumentami. _ Chodzi o interes Rzeczpospolitej _ - podkreślił minister.

Jak dodał, o 70 procent spadł eksport wołowiny do krajów islamskich. Zdaniem Stanisława Kalemby, twierdzenie, że zakaz uboju rytualnego nie odbije się na gospodarce i nie spowoduje zwolnień, jest nieprawdziwe.

bEErLyWL

Minister rolnictwa dodał, że resort proponował bardziej restrykcyjne rozwiązania, niż w innych krajach, gdzie ubój rytualny jest dozwolony. Chodzi między innymi o rezygnację z klatek obrotowych, które zwiększają stres zwierząt oraz o objęcie gmin obowiązkiem szczegółowego informowania o rodzaju uboju- mówił Kalemba.

Czytaj więcej w Money.pl
Produkcja wołowiny przestanie być opłacalna? Tego najbardziej obawiają się rolnicy, którzy ucierpią w wyniku ustawy o zaniechaniu uboju rytualnego. - _ To nas odetnie od rynków arabskich _ - mówi przedstawiciel branży mięsnej.
Piechociński: potrzeba "rozumnej polityki" Zdaniem wicepremiera i ministra gospodarki, jednym z najważniejszych wyzwań polskiego rolnictwa jest demografia.
Będzie odwołanie od decyzji Komisji Europejskiej Minister rolnictwa uważa, że kara nałożona na Polskę przez KE jest zbyt dotkliwa.
bEErLyXm
KOMENTARZE
(0)