Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zakaz wizyt u głodującej członkini Pussy Riot

0
Podziel się:

Władze tłumaczą zakaz złym stanem zdrowia osadzonej.

Zakaz wizyt u głodującej członkini Pussy Riot
(Andrey Stenin/RIA Novosti/EAST NEWS)
bEThvDFh

Rosyjskie władze penitencjarne zakazały w poniedziałek wszelkich wizyt u odbywającej karę więzienia członkini zespołu Pussy Riot Nadieżdy Tołokonnikowej - poinformował jej mąż. Tołokonnikowa, która prowadzi strajk głodowy, w niedzielę trafiła do szpitala.

Jak powiedział agencji AFP mąż Tołokonnikowej, Piotr Wierziłow, władze tłumaczą zakaz złym stanem zdrowia osadzonej, _ która może rozmawiać wyłącznie z personelem _. Dodał, że zakazane są także rozmowy telefoniczne.

_ - Od 90 godzin nie mieliśmy od niej żadnych informacji; nie mamy żadnego kontaktu _ - mówił.

bEThvDFj

Obrończyni Tołokonnikowej, Irina Chrunowa, mówiła w sobotę w opozycyjnej _ Nowej Gaziecie _, że jest _ spanikowana _. _ Ostatnim razem słyszeliśmy się z Nadią w czwartek wieczorem. Powiedziała nam, że ma problemy ze zdrowiem _ - dodała.

Giennadij Morozow z lokalnych władz penitencjarnych powiedział agencji Interfax, że Tołokonnikowa, która w dalszym ciągu przyjmuje tylko wodę, była podłączona do kroplówki.

Skazana za wykonanie w 2012 roku wraz z innymi członkiniami grupy Pussy Riot utworu _ Bogurodzico, przegoń Putina _ w moskiewskim soborze Chrystusa Zbawiciela, Tołokonnikowa odbywa karę dwóch lat więzienia w Mordowii, około 600 km na południowy wschód od Moskwy. Głodówkę rozpoczęła 23 września w proteście przeciwko nieludzkim, jak twierdzi, warunkom pracy w kolonii i groźbom pod jej adresem ze strony współwięźniarek i funkcjonariuszy kolonii karnej.

Kobieta trafiła do szpitala podległego federalnej służbie więziennictwa, ale znajdującego się poza obrębem kolonii karnej.

bEThvDFp

Karę dwuletniego więzienia odbywa też druga członkini Pussy Riot Maria Alochina. Trzeciej - Jekatierinie Samucewicz - zawieszono wykonanie kary. Sąd uznał ich czyn za _ chuligaństwo motywowane nienawiścią religijną _, mimo że oskarżone twierdziły, że był to jedynie protest przeciwko powrotowi na Kreml Władimira Putina i poparciu, jakiego w kampanii wyborczej udzielił mu zwierzchnik rosyjskiej Cerkwi prawosławnej patriarcha Cyryl.

Czytaj więcej w Money.pl
Pussy Riot ukrywają się. Odwołały koncert Kobiety miały w maskach wystąpić na festiwalu w Helsinkach.
Członkini Pussy Riot pozostanie w więzieniu Przeciwko wcześniejszemu wypuszczeniu 25-letniej Alochinej na wolność wystąpiła dyrekcja łagru
bEThvDFK
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)