Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zamach samobójczy w Libanie. Nie żyją dwie osoby

0
Podziel się

Napastnik zdetonował ładunek podczas obławy prowadzonej przez siły bezpieczeństwa na potencjalnych zamachowców.

Zamach samobójczy w Libanie. Nie żyją dwie osoby
(Moyan Brenn)
bDJDryUl

Zamachowiec samobójca zdetonował ładunek w jednym z hoteli w stolicy Libanu, Bejrucie. Jak poinformowały libańskie władze, eksplozja zabiła także dwóch funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa.

Napastnik zdetonował ładunek podczas obławy prowadzonej przez siły bezpieczeństwa na potencjalnych zamachowców.

Był to już trzeci w ciągu tygodnia zamach samobójczy w Libanie i drugi w Bejrucie. We wtorek na skutek wybuchu samochodu pułapki zginął funkcjonariusz sił bezpieczeństwa, a rannych zostało 20 osób. Większość poszkodowanych w chwili eksplozji oglądała w pobliskiej kawiarni mecz piłkarski. W piątek w ataku samobójczym w pobliżu libańsko-syryjskiej granicy rannych zostało 37 osób.

bDJDryUn

Po wybuchu wojny domowej w Syrii wśród mieszkańców Libanu doszło do głębokiego i ostrego podziału na zwolenników reżimu w Damaszku i jego przeciwników.

Południowy Bejrut to część miasta zamieszkana w większości przez szyitów oraz zwolenników radykalnego szyickiego ruchu Hezbollah, który popiera rządy syryjskiego prezydenta Baszara el-Asada. Jego siły walczą z rebeliantami, w których szeregach służą głównie sunnici, w tym wielu radykałów z Islamskiego Państwa Iraku i Lewantu (ISIL), którzy od kilkunastu dni prowadzą zakrojoną na szeroką skalę ofensywę w Iraku.

Czytaj więcej w Money.pl
Wybory w Libii. W tle starcia z islamistami W Libii zakończyły się wczoraj wieczorem wybory parlamentarne. Podczas głosowania doszło do wielu aktów przemocy.
Wysadził się na targowisku. Zabił 13 osób Samobójczy zamach koło Bagdadu
Podpisując układy z UE, Mołdawia ryzykuje Podpisując w piątek z Unią Europejską umowę stowarzyszeniową, obejmującą porozumienie o wolnym handlu, Mołdawia dokona ważnego kroku na drodze integracji z UE.
bDJDryUO
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
KOMENTARZE
(0)