Notowania

kryzys na ukrainie
29.11.2011 13:36

Zamieszki na Ukrainie. Emeryci starli się z policją

Przepychanki wywiązały się, gdy protestujący zaczęli rozbijać namioty przed siedzibą rządu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Do potyczek z milicją doszło w Kijowie podczas protestów przeciwko ograniczaniu rent i odbieraniu ulg socjalnych weteranom akcji ratowniczej po katastrofie w elektrowni atomowej w Czarnobylu i byłym żołnierzom ZSRR, walczącym w Afganistanie.

Akcja w dzielnicy rządowej była także poświęcona pamięci Hennadija Konoplowa, emerytowanego górnika, który zmarł w niedzielę na zawał serca w Doniecku na wschodniej Ukrainie podczas przeprowadzonej przez władze likwidacji miasteczka namiotowego prowadzących głodówkę b. ratowników czarnobylskich.

Przepychanki z milicją w Kijowie wywiązały się, gdy protestujący zaczęli rozbijać namioty przed siedzibą rządu. Na miejsce przybyli funkcjonariusze oddziałów specjalnych Berkut, którzy próbowali temu przeszkodzić. Między milicjantami a uczestnikami protestu doszło do bójek.

Kolejne starcie nastąpiło, gdy kilkutysięczny tłum wyległ na przylegającą do siedziby rządu ulicę Hruszewskiego. Zdaniem protestujących milicja, która próbowała zepchnąć ludzi z ulicy, zastosowała gaz łzawiący.

Uczestnicy protestu przekazali rządowi postulaty dotyczące utrzymania dotychczasowej wartości ich rent inwalidzkich i oczekują na ich spełnienie. Domagają się także, by władze uznały, że śmierć donieckiego emerytowanego górnika Konoplowa nastąpiła z ich winy.

Czytaj więcej wiadomości z Ukrainy w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/129/t160897.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/bruksela;grozi;ukrainie;za;wyrok;na;tymoszenko,7,0,934151.html) Bruksela grozi Ukrainie. "To polityczny wyrok" _ Będzie to miało konsekwencje dla zawarcia negocjacji umowy stowarzyszeniowej_ . _ _
[ ( http://static1.money.pl/i/h/123/t87163.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/ukraina;milicja;wzywa;opozycyjnych;politykow;na;przesluchania,46,0,899374.html) Opozycja na Ukrainie ma nowy kłopot Ukraińska milicja wzywa na przesłuchania deputowanych opozycji, którzy 24 sierpnia uczestniczyli w zakazanym przez władze marszu z okazji 20. rocznicy niepodległości Ukrainy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/123/t87163.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/awantury;we;lwowie;w;rocznice;konca;wojny,160,0,826016.html) Awantury we Lwowie w rocznicę końca wojny Do starć nacjonalistów z działaczami prorosyjskich ugrupowań doszło z powodu sporu o komunistyczne symbole upamiętniające 9 maja, czyli dzień zakończenia II wojny światowej.
Tagi: kryzys na ukrainie, ukraina, wiadmomości, wiadomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz