Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zarzuty dla dwóch pasażerów pakistańskiego samolotu

0
Podziel się:

W związku z tym incydentem na pokładzie Boeinga 777 linii Pakistan International Airlines zatrzymano 30-letniego taksówkarza Tayyaba Subhaniego i 41-letniego pracownika restauracji.

Zarzuty dla dwóch pasażerów pakistańskiego samolotu
(d-s-n/sxc.hu)

Zarzuty zagrożenia bezpieczeństwu samolotu postawiono w Wielkiej Brytanii dwóm pasażerom w związku z incydentem na pokładzie lecącej z Lahaur pakistańskiej maszyny, którą w piątek zawrócono znad Manchesteru i zmuszono do lądowania na londyńskim Stansted.

W związku z tym incydentem na pokładzie Boeinga 777 linii Pakistan International Airlines zatrzymano 30-letniego taksówkarza Tayyaba Subhaniego i 41-letniego pracownika restauracji Mohammeda Safdara z hrabstwa Lancashire w północno-zachodniej Anglii.

Okoliczności zajścia wciąż nie są znane. Sytuacja wyglądała groźnie, gdy pakistańską maszynę eskortowały do Stansted brytyjskie myśliwce. Według władz brytyjskich incydent nie miał jednak związku z terroryzmem.

_ Dwaj pasażerowie wdali się w kłótnię z obsługą lotu, o czym został poinformowany pilot. Ten zaalarmował kontrolę lotów w Manchesterze, po czym samolot został zawrócony _ - powiedział jeden z pasażerów w rozmowie z pakistańską telewizją Geo. Nie jest jasne, czego dotyczył spór. Inny pasażer twierdził, że _ załoga rozdmuchała całą sprawę, a policja zareagowała przesadnie _.

Samolot wylądował bezpiecznie na oddalonym pasie lotniska Stansted, nie zakłócając jego funkcjonowania. Stansted to jedno z mniej ruchliwych brytyjskich lotnisk. Kierowane są tam zazwyczaj samoloty, co do których zachodzi podejrzenie, że dzieje się z nimi coś złego.

Czytaj więcej w Money.pl
To pierwszy lot Dreamlinera po przerwie Eksploatację maszyn wstrzymano ponad trzy miesiące temu z powodu usterek akumulatorów.
Od soboty z Łodzi nie polecisz już do... _ - Decyzja przewoźnika wynika z niezadowalającego wyniku finansowego - _ - poinformowała rzeczniczka łódzkiego lotniska Ewa Bieńkowska.
Z przesiadką też mamy prawo do odszkodowań Pasażer, który z powodu opóźnienia lotu przybył do miejsca docelowego ponad trzy godziny później, zawsze ma prawo do odszkodowania.
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)