Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zatonęła kolejna łódź z nielegalnymi imigrantami

0
Podziel się:

Greckie władze poinformowały o wyłowieniu z Morza Egejskiego ciał
siedmiu nielegalnych imigrantów.

Zatonęła kolejna łódź z nielegalnymi imigrantami
(Google Maps)
bEsruzWZ

Greckie władze poinformowały o wyłowieniu z Morza Egejskiego ciał siedmiu nielegalnych imigrantów. Grupa imigrantów próbowała dostać się do Grecji z sąsiedniej Turcji, a ich statek zatonął w okolicach wyspy Lesbos.

Władze w Atenach poinformowały, że do tej pory udało się uratować osiem osób. Jednak na razie nie można określić jakiej narodowości byli pasażerowie zatopionej łodzi. Do zdarzenia doszło w nocy z poniedziałku na wtorek około 2,5 km od wybrzeża Lesbos. O zatonięciu Grecy zostali powiadomieni przez załogę małej tureckiej łodzi, która uratowała dwie osoby.

Władze greckie cały czas prowadzą akcję ratunkową, w której uczestniczą trzy jednostki straży przybrzeżnej i śmigłowiec, które szukają kolejnych rozbitków.

bEsruzXb

Grecja jest ważnym szlakiem dla imigrantów, którzy próbują się dostać do Unii Europejskiej z Azji i Afryki. Wielu decyduje się na transport morski, który umożliwia przedostanie się z wybrzeża Turcji na jedną z greckich wysp, znajdujących się w niedalekiej odległości. Wielokrotnie łodzie, z których korzystają, są w złym stanie technicznym i są przeciążone, co prowadzi do wypadków.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/123/m249979.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/kryzys;w;grecji;strajkuja;pracownicy;sektora;publicznego,24,0,1494040.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Strajk w Grecji. Zamknięte urzędy i szkoły Według planów greckiego rządu do końca bieżącego roku pracę ma stracić w sektorze publicznym co najmniej 11 tys. osób, a blisko 4 tys. już zostało zwolnionych. To piąty rok zwolnień z rzędu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/192/m202176.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/kryzys;na;krymie;amerykanski;lotniskowiec;u;brzegow;grecji,106,0,1488490.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Lotniskowiec USA wpłynie na Morze Czarne? Zdaniem specjalistów USS George Bush raczej nie wpłynie na Morze Czarne, ponieważ zamknięte akweny morskie nie są przystosowane do operacji lotniskowców.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/25/m259353.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/minister;do;spraw;imigracji;zdymisjonowany;przez;sprzataczke,243,0,1475059.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Minister zatrudnił na czarno. Dymisja Mark Harper będzie pamiętany przede wszystkim z powodu ciężarówek z hasłem "go home", jakie wysłał na londyńskie ulice.
bEsruzXC
wiadomości
wiadmomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)