Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Zatonęła łódź z emigrantami, 60 zaginionych

0
Podziel się:

Statek ze 170 osobami zmierzający w kierunku Australii zatonął wieczorem w pobliżu południowych wybrzeży Indonezji.

Policjant trzyma dziecko uratowane z łodzi, która zatonęłą <br/>w pobliżu wybrzeży Indonezji
Policjant trzyma dziecko uratowane z łodzi, która zatonęłą <br/>w pobliżu wybrzeży Indonezji (PAP/EPA)

Ponad 100 osób zdołano uratować, los pozostałych jest nieznany.

Do katastrofy doszło podczas szalejącego sztormu. Według News Ltd.,lokalni rybacy uratowali ponad 100 osób, w większości pochodzących z Iranu i Sri Lanki, którzy zamierzali ubiegać się o azyl w Australii. Wyłowili też zwłoki jednej osoby.

Władze australijskie zakomunikowały, że trwa akcja ratunkowa nie podając bliższych szczegółów. Do kolejnej tego rodzaju tragedii doszło wkrótce po tym jak premier Australii Kevin Rudd oświadczył, że uchodźcy przypływający łodziami, których liczba stale wzrasta, nie będą już mogli osiedlać się w Australii.

Nowa polityka w tej dziedzinie przewiduje, że będą oni odsyłani do Papui Nowej Gwinei, gdzie ich przypadki będą rozpatrywane indywidualnie.

Według Rudda, nowa polityka ma na celu odstraszenie ludzi od podejmowania niebezpiecznej podróży łodzią do Australii. Jednak organizacje broniące praw człowieka i władze Papui Nowej Gwinei potępiły decyzję rządu australijskiego, która - ich zdaniem - umożliwi Australii pozbycie się kłopotliwego problemu imigrantów i zrzucenie go na barki biedniejszego sąsiada.

Czytaj więcej w Money.pl
Złapali imigrantów z Afganistanu Imigranci zostali zatrzymani wysoko w górach - na wysokości około tysiąca metrów
Oni nie chcą imigrantów. Będą chronić granice Nowe przepisy dotyczą przede wszystkim tych ludzi, którzy docierają do Australii i domagają się azylu politycznego.
Śmierć uchodźców, nie dotrali do wyspy W akcji ratunkowej wzięły udział dwa australijskie okręty wojenne. Udało się uratować 144 osoby, wyłowiono też cztery ciała.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)