Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zatrucie tlenkiem węgla w tunelu pod kanałem La Manche

0
Podziel się:

Służby medyczne, które udały się do tunelu, stwierdziły zatrucie u 18 pozostałych robotników.

Zatrucie tlenkiem węgla w tunelu pod kanałem La Manche
(ABACA/EAST NEWS)

Dziewiętnastu robotników prowadzących prace w tunelu pod kanałem La Manche zatruło się w nocy tlenkiem węgla. Jeden z nich jest w stanie _ dość ciężkim _ - poinformowały władze departamentu Pas-de-Calais, na północy Francji.

Przy wymianie torów na odcinku z Calais w kierunku Folkestone w Anglii, pracowało około 60 ludzi, pracowników spółki Eurotunnel i wynajętych robotników. Gdy jeden ze spawaczy w nocy zaczął się skarżyć na złe samopoczucie, został przetransportowany do szpitala w Calais, a następnie w Lille, _ w stanie dość ciężkim _. Stwierdzono u niego zatrucie tlenkiem węgla - poinformowano.

Służby medyczne, które udały się do tunelu, stwierdziły zatrucie u 18 pozostałych robotników. Przetransportowano ich do szpitali w Calais, Dunkierce i Boulogne-sur-Mer, ale ich stan - jak zapewniły władze - nie budzi niepokoju.

Około 40 pozostałych robotników odesłano do domów około godz. 6.30 rano. Trwa śledztwo mające wyjaśnić przyczyny pojawienia się czadu w tunelu.

Czytaj więcej w Money.pl
21 osób w szpitalu. Dziesiątki ewakuowanych Poszkodowani uczestniczyli w szkoleniu w jednym z biurowców. Straż pożarna ewakuowała z budynku kilkadziesiąt innych osób.
Dwie ofiary śmiertelne. Tragedia w Warszawie W budynku jednorodzinnym strażacy stwierdzili obecność tlenku węgla. Najprawdopodobniej to było przyczyną śmierci.
Śmiertelne zatrucie tlenkiem węgla Do tragedii doszło w Siemianowicach Śląskich.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)