Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zbigniew Ziobro pod ścianą. To Kaczyński dyktuje warunki

0
Podziel się:

Nie dojdzie do połączenia Prawa i Sprawiedliwości z Solidarną Polską. Dlaczego?

Zbigniew Ziobro pod ścianą. To Kaczyński dyktuje warunki
(PAP/Tomasz Gzell)
bFeGGHkR

*- _ Nie dojdzie do połączenia Prawa i Sprawiedliwości z Solidarną Polską _ - uważa Rafał Chwedoruk, politolog. Ale jego zdaniem, Zbigniew Ziobro nie mógł odmówić współpracy, bo łatwo zostałby posądzony o sprzyjanie Platformie. *

W czasie manifestacji w Warszawie przeciwko nieprzyznaniu Telewizji Trwam miejsca na cyfrowym multipleksie liderzy tych partii Jarosław Kaczyński i Zbigniew Ziobro zadeklarowali wolę wspólnego działania.

Według doktora Chwedoruka bardziej prawdopodobne od zjednoczenia, jest powolne przechodzenie członków SP z powrotem do PiS. - _ Polityka zna mało sytuacji, w których mogłoby dojść do połączenia ugrupowania, które ma 30 procent z ugrupowaniem, którego poparcie rzadko dochodzi do 3 procent. Raczej powinniśmy się zastanawiać, czy nie dojdzie w związku z tym do demontażu Solidarnej Polski i stopniowego przepływania działaczy i polityków tej partii w stronę powrotną _- tłumaczy.

bFeGGHkT

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI RAFAŁA CHWEDORUKA:

Rafał Chwedoruk zwraca uwagę że Jarosław Kaczyński, który przemawiał wcześniej od Zbigniewa Ziobry, bardzo zręcznie rozegrał tę sytuację. - _ Wyborca konserwatywny to wyborca, który z natury rzeczy lubi słowa pisane wielką literą, patos, odwoływanie się do najwyższych wartości, akceptuje mity obecne w przestrzeni publicznej. Jarosław Kaczyński w jednej chwili odwołał się do mitu sierpnia 80, jednocześnie wskazując jakąś formę powtórki społecznego zrywu jako sposobu działania i przywołał postać swojego zmarłego brata _ - mówi Rafał Chwedoruk.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI RAFAŁA CHWEDORUKA:

Politolog zwrócił uwagę, że w tej sytuacji czegokolwiek Zbigniew Ziobro by nie powiedział i tak znalazłby się w defensywie. - _ Daleko posunięta krytyka z jego strony Kaczyńskiego łatwo narażałaby go na zarzut, że tak naprawdę działa w interesie Platformy i rozbija mityczną jedność środowisk prawicowych _ - tłumaczy.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI RAFAŁA CHWEDORUKA:

Jarosław Kaczyński zaapelował do lidera Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry o jedność. _ - Zapomijmy o tym co było złe, wracajcie, idźmy razem, to jedyna droga do zwycięstwa _ - mówił prezes PiS przed kancelarią premiera.

bFeGGHkZ

_ - Maszerujemy z podniesionymi głowami, i wiemy, że jest wiosna i wiemy, że po wiośnie przyjdzie i lato, przyjdzie i sierpień. Musimy być głęboko przekonani, że zwyciężymy. Zwycięstwo przyjdzie tak jak 32 lata temu _ - mówił Jarosław Kaczyński._ _

_ - Chcemy działać razem _ - odpowiedział Zbigniew Ziobro przed Belwederem. Szef Solidarnej Polskiej mówił, że to co było zostało zapomniane. _ - Jesteśmy razem, Solidarna Polska i Prawo i Sprawiedliwość _ - mówił Ziobro występując w czasie manifestacji przeciwko nieprzyznaniu Telewizji Trwam miejsca na multipleksie cyfrowym.

Czytaj więcej o wydarzeniach podczas manifestacji w obronie TV Trwam
Prawica do bólu przewidywalna. Chyba że... Połączone PiS i Solidarna Polska mają większe poparcie w sondażach niż PO. Zobacz, co o deklaracjach liderów partii sądzą eksperci.
_ Zwracam się do Ciebie Zbyszku, zapomnijmy! _ Takich słów Jarosława Kaczyńskiego podczas manifestacji w obronie TV Trwam nikt się nie spodziewał.
Kancelaria premiera przeżywa oblężenie W obronie Telewizji Trwam protestuje już 20 tysięcy osób. Część z nich przyszła bezpośrednio pod kancelarię premiera. Zobacz, co mówią o Donaldzie Tusku.
bFeGGHlu
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)