Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zburzą wieżowiec Ilmet przy Rondzie ONZ? Właściciel zastanawia się

0
Podziel się

Najniższy z warszawskich wysokościowców, budynek Ilmet przy Rondzie ONZ może zostać zburzony i zastąpiony przez wyższy wieżowiec.

Zburzą wieżowiec Ilmet przy Rondzie ONZ? Właściciel zastanawia się
bEhSgsnF

To dopiero wczesny etap projektu. Szwajcarscy właściciele budynku, bank UBS rozmawiali już o swoich planach z przedstawicielami urzędu miasta. Istnieje również możliwość, że UBS zdecyduje się tylko na generalny remont wieżowca. Nowe wieżowce powstaną w centrum Dlaczego zamierza się zburzyć zaledwie 14. letni budynek? Architekt Andrzej Chłodzyński w rozmowie z portalem warszawa.gazeta.pl, twierdzi że Ilmet jest budynkiem przestarzałem i za niskim jak na centrum stolicy. Dodał również, że gdy był on budowany Rondo ONZ było obrzeżami centrum, a teraz jest już jego pełnoprawną częścią. Budynek ma 83 metry, a stojący w jego sąsiedztwie wieżowiec Rondo 1 aż 160 m. Różnica wysokości jest bardzo widoczna. Nie tylko Ilmetowi grozi rozbiórka. Zagrożony taką ewentualnością jest również budynek hotelu Mercure, postawiony zaledwie 18 lat temu. - Nie zaliczyłbym Ilmetu do grona budynków, których strata byłaby dotkliwa dla warszawskiego pejzażu. Owszem, mam do niego pewien sentyment. Kręcące się logo Mercedesa było w swoim
czasie powiewem wielkiego świata. Ale nie przyzwyczaiłem się do niego tak jak na przykład do Dworca Centralnego, którego broniłbym przed wyburzeniem - dodaje Andrzej Chołdzyński Czytaj także: TOP 10 - najwyższe warszawskie biurowce Wiadomości z Twojego miasta prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera! Prześlij nam swój artykuł lub swoje zdjęcia. Nie masz konta? Zarejestruj się! Masz firmę? Dodaj ją za darmo do Katalogu Firm. Organizujesz imprezę? Poinformuj nas!

bEhSgsoi
wiadomości
KOMENTARZE
(0)