Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zdaniem Polańskiego równość płci to "idiotyzm"

0
Podziel się:

Pigułka zmieniła miejsce kobiety w naszych czasach - powiedział w sobotę reżyser. Skarżył się, że wręczenie kwiatów damie stało się nieprzyzwoite.

Zdaniem Polańskiego równość płci to "idiotyzm"
(Everett Collection/EastNews)
bFetwwdN

Reżyser Roman Polański, którego nowy film _ Wenus w futrze _ ma premierę w czasie tegorocznego festiwalu w Cannes, uznał, że równość płci to _ idiotyzm _, a tabletka antykoncepcyjna powoduje, że kobiety zyskują cechy mężczyzn.

Pigułka _ zmieniła miejsce kobiety w naszych czasach _ - powiedział w sobotę reżyser. Skarżył się, że _ wręczenie kwiatów damie _ stało się _ nieprzyzwoite _.

_ - Sądzę, że te trendy, dążące do zrównania ze sobą mężczyzn i kobiet, są czystym idiotyzmem - powiedział Polański. - Uważam, że to rezultat (...) postępu medycyny. Pigułka mocno zmieniła kobiety w naszych czasach, maskulinizując je _.

bFetwwdP

_ Wenus w futrze _ to film na podstawie sztuki Davida Ivesa. Polański porusza w nim temat uległości i dominacji, w którym następuje zaburzenie ról płci i rzeczywistości. Główną rolę odgrywają w nim żona reżysera Emmanuelle Seigner, wcielająca się w aktorkę Vandę, oraz Mathieu Amalric, grający reżysera Thomasa.

Film jest jednym z 20, które ubiegają się w tym roku o Złotą Palmę.

Recenzent brytyjskiego _ Guardiana _ Peter Bradshaw nazwał najnowsze dzieło Polańskiego obrazem zabawnym, nawet jeśli miejscami brutalnie rozprawia się z tematem ról płci.

66. festiwal filmowy w Cannes kończy się w niedzielę. Gala finałowa rozpocznie się o godz. 19, ok. godz. 20 ogłoszenie laureata głównej nagrody.

bFetwwdV
Czytaj więcej w Money.pl
W łóżku z żoną Polańskiego Spokojne życie rodziny dobiegło końca wraz z pojawieniem się demonicznego nastolatka.
To Polacy stworzyli Hollywood. Oto dowody Wszyscy składają hołd Chopinowi i Marii Curie-Skłodowskiej, podczas gdy mamy ludzi z Polski, którzy wymyślili cały przemysł rządzący dzisiaj światem - mówi Andrzej Krakowski, reżyser.
Iron Man 3. Będzie ich więcej Nowy film z superbohaterem od dziś w polskich kinach. To nie koniec inwazji postaci od Marvela.
bFetwweq
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)