Notowania

dron
06.10.2012 16:37

Zestrzelono obcy samolot bezzałogowy w Izraelu

Rano bezzałogowy statek powietrzny znalazł się w izraelskiej przestrzeni powietrznej i został przechwycony przez izraelskie lotnictwo.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Cpl Mark Webster/Defence Images/CC BY-NC 2.0/Flickr)

Siły zbrojne Izraela zestrzeliły samolot bezzałogowy, który naruszył przestrzeń powietrzną kraju od południa - poinformowało wojsko. Nie podano, gdzie maszyna rozpoczęła lot. Według mediów chodzi o samolot do zbierania danych wywiadowczych.

_ - Rano bezzałogowy statek powietrzny znalazł się w izraelskiej przestrzeni powietrznej i został przechwycony przez izraelskie lotnictwo _ - napisano w komunikacie.

Obecnie trwają poszukiwania zestrzelonego samolotu w północnej części pustyni Negew. Jest ona położona na południu kraju i graniczy ze Strefą Gazy, Zachodnim Brzegiem Jordanu, Egiptem i Jordanią.

Izraelskie radio podało, że prawdopodobnie chodzi o samolot bezzałogowy służący do gromadzenia danych wywiadowczych. Armia miała śledzić jego lot jeszcze zanim wszedł w przestrzeń powietrzną Izraela, jednak zdecydowano się na zestrzelenie maszyny dopiero, gdy przekroczyła granicę.

Minister obrony Ehud Barak w oświadczeniu pogratulował siłom zbrojnym udanej operacji. - _ Traktujemy ten incydent bardzo poważnie i zastanowimy się nad naszą odpowiedzią _ - podkreślił.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/122/m99706.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/protesty;w;izraelu;zmarl;niepelnosprawny;weteran,161,0,1135009.html) Kaleka oblał się benzyną i podpalił 45-latek oblał się benzyną i podpalił na przystanku autobusowym w miejscowości Jehud w środkowym Izraelu. Ogień ugasili przechodnie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/111/m80495.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/polska;akcja;humanitarna;reaguje;na;dzialania;armii;izraela,139,0,1067403.html) Polacy chcą powstrzymać izraelskie wojsko PAH podjęła decyzję o oznaczeniu wszystkich projektów pomocowych prowadzonych w Autonomii Palestyńskiej. To skutek incydentu, do którego doszło w beduińskiej wiosce Rahava.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/214/m85718.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wojsko;chce;kupic;male;bezzalogowe;okrety,231,0,1169639.html) Armia chce kupić nowe okręty. Zobacz, jakie Jak wyjaśnił, byłyby to jednostki niewielkie, o długości od dziewięciu do dwunastu metrów. Mogłyby operować przy stanie morza do czterech stopni w skali Beauforta.
Tagi: dron, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz