Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ziobro: Tragedia Blidy jest cynicznie wykorzystywana

Były minister sprawiedliwości był przesłuchiwany przez komisję naciskową.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Paweł Kula)

Zbigniew Ziobro powiedział, że nie było nacisków na prokuratorów w sprawie zatrzymania Barbary Blidy.

W swobodnym wystąpieniu przed sejmową komisją śledczą, badającą okoliczności śmierci Barbary Blidy były minister sprawiedliwości mówił, że prokuratorzy samodzielnie, na podstawie zebranych dowodów, podjęli decyzję o zatrzymaniu. Ziobro przypomniał, że Barbarze Blidzie postawiono zarzuty w śledztwie w sprawie mafii węglowej. Była ona podejrzana o korupcję.

Były minister sprawiedliwości zwrócił uwagę, że Prawo i Sprawiedliwość doszło do władzy po czterech latach rządów Sojuszu Lewicy Demokratycznej, kiedy Polskę pustoszyły liczne afery korupcyjne.

Zaznaczył, że za rządów jego ugrupowania zmniejszyła się w naszym kraju przestępczość i korupcja, co odnotował raport Transparency International. Zdaniem Ziobry, samobójstwo Barbary Blidy jest wykorzystywane jako pretekst do ataków na rząd Jarosława Kaczyńskiego i prokuratorów.

Zbigniew Ziobro wyraził ubolewanie z powodu samobójstwa Barbary Blidy i tego, że ta tragedia jest cynicznie wykorzystywana.

Barbara Blida postrzeliła się z pistoletu w kwietniu 2007 w swoim domu w Siemianowicach Śląskich podczas próby zatrzymania jej przez ABW w związku z aferą węglową. Mimo podjęcia reanimacji zmarła. Barbara Blida była wcześniej posłanką SLD, ministrem budownictwa w latach 1993 - 1996.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/39/t102695.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/byly;premier;nie;bylo;zadnej;sprawy;blidy,85,0,649045.html) Były premier: Nie było żadnej sprawy Blidy -_ Sugerowałem by nie zakuwać jej w kajdanki _, zeznał prezes PiS przed komisją śledczą do sprawy śmierci posłanki.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/184/t100536.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/engelking;tlumaczy;prokurature;nie;nekala;blidy,243,0,642291.html) Engelking tłumaczy prokuraturę: "nie nękała Blidy" Jerzy Engelking zeznaje przed komisją śledczą.
Tagi: komisja do spraw nacisków, blida, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz