Notowania

nowy rząd tuska
22.02.2012 17:08

Zmiany w rządzie. Schetyna nie widzi alternatywy dla koalicji PO z PSL

Trzeba szukać zawsze wspólnego rozwiązania, to nie będzie proste - mówi Grzegorz Schetyna przed spotkaniem z premierem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Wiceszef PO, Grzegorz Schetyna uważa, że nie ma alternatywy dla obecnej koalicji. Dodatkowo podkreślił, że Platforma i PSL muszą znaleźć wspólny mianownik jeśli chodzi o reformę emerytalną.

- _ Trzeba szukać zawsze wspólnego rozwiązania, to nie będzie proste. Dużo rzeczy zostało powiedziane. Jestem jednak optymistą. W polityce optymizm jest bardzo ważny, a także przekonanie, że to się musi udać. Musimy sobie wszyscy zdawać sprawę jak to jest ważne dla tej koalicji. Nie wyobrażam sobie innego wariantu. Ta koalicja musi przetrwać, bo nie ma dla niej alternatywy w tym sejmie. Jeżeli by się coś złego stało, to będziemy mieli kłopoty _ - twierdzi Grzegorz Schetyna.

POSŁUCHAJ GRZEGORZA SCHETYNY:

Grzegorz Schetyna tłumaczył, że wbrew wcześniejszym zapowiedziom nie spotka się z szefem rządu z powodu przeprowadzanych przez Donalda Tuska rozmów z ministrami. Schetyna dodał też, że Środa Popielcowa, to nie najlepszy dzień na wieczorną kolację.

27 lutego w Kancelarii Premiera spotkają się kierownictwa koalicyjnych partii. Będzie to próba ustalenia wspólnego stanowiska w sprawie reformy emerytalnej.

Czytaj więcej o sytuacji rządzie w Money.pl
Tego projektu nie da się przegłosować? _ Sprawa jest ważna, bo dotyczy nie polityków, a ludzi, więc jestem gotowy na spotkanie. _
Odwilż na linii PO-PiS? Będą rozmawiać o... Zdaniem tej partii nie można zmuszać ludzi, aby pracowali dłużej, ale warto dać im taką możliwość.
Premier Tusk jest jak "przyczajony tygrys" Premier jest jak przyczajony tygrys - ocenia politolog Anna Materska-Sosnowska. Zaznaczyła, że trudno jest wymienić konkretne sukcesy premiera i rządu w tym okresie.
Tagi: nowy rząd tuska, premier, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz