Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
nagroda nobla
13.10.2010 09:25

Żona chińskiego noblisty protestuje

49-letnia Liu Xia na portalu Twitter sprzeciwia się aresztowi domowemu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Żona laureata pokojowego Nobla Liu Xiaobo (na zdjęciu) zaprotestowała przeciwko _ bezprawnemu umieszczeniu jej w areszcie domowym _. 49-letnia Liu Xia wypowiedziała się na portalu Twitter.

_ - Zdecydowanie protestuję przeciwko nielegalnemu uwięzieniu mnie przez rząd w areszcie domowym _ - napisała żona chińskiego dysydenta, która została umieszczona w areszcie domowym po tym, jak w niedzielę rano odwiedziła męża w więzieniu w Jinzhou. Sam Liu Xiaobo odbywa karę 11 lat więzienia za zredagowanie manifestu, w którym domaga się przeprowadzenia reform demokratycznych w Chinach.

Żona noblisty poinformowała na Twitterze, że w dalszym ciągu uniemożliwia jej się kontakt z norweskimi dyplomatami, którzy przyjechali do niej do domu w Pekinie. Stany Zjednoczone i Unia Europejska podkreślają, że Liu Xia powinien mieć prawo do swobodnego przemieszczania się.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/118/t75638.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/dalajlama;chinski;rzad;musi;sie;zmienic,9,0,690441.html) Dalajlama: Chiński rząd musi się zmienić Przywódca religijny Tybetańczyków skrytykował Chiny za reakcję na Pokojową Nagrodę Nobla.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/206/t25550.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/109;urodziny;najslynniejszych;nagrod;na;swiecie,175,0,686255.html) 109. urodziny najsłynniejszych nagród na świecie Dziś poznamy pierwszych laureatów Nagrody Nobla.
Tagi: nagroda nobla, nobel, chiny, dysydent, XIAOBO, żona, areszt domowy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz