Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
dominique strauss-kahn
23.05.2011 05:58

Życie bez krat kosztuje Strauss-Kahn'a 200 tys. dolarów

Tyle miesięcznie były szef MFW musi płacić za areszt domowy i opłaty związane z zabezpieczeniami.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Były szef Międzynarodowego Funduszu Walutowego Dominique Strauss-Kahn przebywa w apartamencie na Manhattanie. Koszty aresztu domowego i zabezpieczeń sięgają blisko 200 tysięcy dolarów miesięcznie.

Strauss-Kahn, oskarżony o próbę zgwałcenia pokojówki w nowojorskim hotelu, pozostaje obecnie w tymczasowym lokum, w budynku zwanym Empire Building, ponieważ mieszkańcy luksusowego Bristol Plaza nie chcieli już takiego współlokatora. Stała obecność policji i mediów stała się bardzo uciążliwa dla sąsiadów słynnego aresztanta.

Sam czynsz za małe mieszkanie (salon z sypialnią) w Empire Building, przy Broadwayu pod numerem 71, w samym centrum nowojorskiej dzielnicy finansów, sięga 3200 dolarów miesięcznie. Ponadto Strauss-Kahn musi ponosić, w ramach umowy sądowej, opłaty za systemy bezpieczeństwa, którą uniemożliwiają mu ucieczkę z aresztu domowego.

Koszty te obejmują honoraria uzbrojonych ochroniarzy, instalację i obsługę kamer śledzących każdy krok podejrzanego, a także monitoring przytwierdzonej do jego kostki specjalnej bransoletki, która uruchamia alarm, jeśli aresztant oddala się poza wyznaczony obszar.

Żona byłego szefa MFW wychodzi z apartamentu na Manhattanie (AP):

Strauss-Kahn będzie mógł udawać się do sądu oraz - w razie potrzeby - odwiedzić lekarza. Ma prawo do praktyk religijnych, nie wolno mu jednak wychodzić z domu między godziną 22 a 6 rano. Nie jest skazany na samotność. Oprócz rodziny mogą go odwiedzać jednocześnie cztery osoby.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/244/t92404.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/strauss-kahn;chce;zostac;prezydentem;francji,231,0,775399.html) Strauss-Kahn chce zostać prezydentem Francji? Krytycy zarzucają mu, że w Waszyngtonie stracił kontakt z francuskimi realiami.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/246/t139766.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/strauss-kahn;zostanie;uniewinniony,9,0,834057.html) "Strauss-Kahn zostanie uniewinniony" Zdaniem jego adwokata Benjamina Brafmana, były szef Międzynarodowego Funduszu Walutowego jest niewinny.
Tagi: dominique strauss-kahn, mfw, areszt domowy, manhattan, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz